24 Mart 2017

Y Kuşağının Yükselişteki Pop Yıldızı: Dua Lipa

YAZI: ARNO BAGDASAR

Dua Lipa

Fotoğraf: @dualipa

Günden güne gelişmekte olan internet kullanımıyla birlikte müzik dünyasına  yeni isimler katılmaya devam ediyor. Youtube'un müzik dünyasına kattığı en genç ve günümüzdeki en başarılı pop sanatçısı Justin Bieber'dan bu yana birçok farklı isimin de bu yolu izleyerek keşfedildiğini biliyoruz. Bu yolla keşiflenlerden biri de Dua Lipa.

Dua Lipa

Fotoğraf: @dualipa 

Dua Lipa, 22 Ağustos 1995 İngiltere'de doğdu; Arnavut bir aileye sahip. 90’larda İngiltereye göçen ailesi 2008 yılında Kosava'ya geri dönüş yapınca, 14 yaşındaki Lipa, hayallerinin peşinden koşup İngiltere’ye geri dönerek 16 yaşından beri ailesinden bağımsız bir şekilde ideallerinin peşinden koşuyor. Hatta bu durumun kendisini olgunlaştırıp daha özgüvenli yaptığına her fırsata değinen güzelin, cool ve özgüvenli tarzında bunun katkısı olduğu kesinlikle ortada. En sevdigi şarkıcı olan Christina Aguilera'nın şarkılarına cover yapıp Youtube'a koyan o küçük kızdan bugüne değişen tek şey, izlenme sayısı olmasa gerek.

Dua Lipa

Fotoğraf: @dualipa 

Buğulu sesi ve hip-hop alt yapılı pop şarkılarıyla hem müzik endüstrisini hem de genç hayranlarinin dikkatini çekmeyi başaran Dua, şu an yoğun bir konser temposunun içerisinde ve bu süreç sonucu Haziran ayında kendi adını taşıyan ilk studio albümünü piyasaya çıkaracağını duyurdu. Dua Sean Paul ya da kendi gibi genç ve yetenek olan Troye Sivan ile düetler ve canlı performanslar sergiledikçe dinleyici kitlesini emin adımlarla genişleteceğine şüphe yok. Şu an Dua'nın instagramda 763bin takipçisi ve youtube'daki ilk klipinin 103.022.350 görüntülemesi var, bunun yanı sıra güzelliğini, genç ve fresh havası ile kendisinden daha çok söz ettireceğe benziyor.

ETİKETLER: DUA LİPA , ÜNLÜLER