11 Nisan 2017

Selena Gomez ve 13 Reasons Why'ın Oyuncularının Dövmesi: Noktalı Virgül

YAZI: EKİN KURBETÇİ

 Selena Gomez-Alisha Boe-Tommy Dorfman-Netflix

Selena Gomez, Tommy Dorfman, Alisha Boe Fotoğraf: @tommy.dorfman

Netflix’in oldukça ses getiren yeni dizisi 13 Reasons Why’ın yapımcılığını üstlenen Selena Gomez Pazar günü bir dövme stüdyosundan çıkarken görüntülendi. Yeni projesinin yayına girmesini dizinin oyuncuları Alisha Boe ve Tommy Dorfman ile birlikte paylaştığı ortak bir dövmeyle kutlayan yıldız bu eğlenceli anları Insta-story ile hayranlarıyla paylaştı.

Selena Gomez Tattoo 13 Reasons WhySelena Gomez, Alisha Boe, Tommy Dorfman Fotoğraf: @selenagomez

Üçlü, tasarım olarak basit ancak anlam olarak oldukça derin bir sembol tercih etti: Noktalı Virgül. Genç bir kızın hayatına son vermesinin ardından geride bıraktığı 13 kayıtla, yaşadığı sorunları anlatan diziye atıfta bulunan sembol aslında bir noktalama işareti olmasından çok daha derin bir anlama sahip. Yazım dilinde, yazarın bir cümleyi bitirmeyi tercih etmek yerine devam etmeye karar verdiği zamanlarda kullandığı noktalama işareti “Senin hikâyen bitmedi.” Mottosuyla  2013 yılında başlayan Project Semicolon isminde ruhsal sorunlar ve intihara dikkat çeken bir organizasyonun simgesi haline geldi.

Her fırsatta 13 Reasons Why’ın kendisi için çok önemli ve kişisel bir anlamı olduğunu belirten Selena Gomez bu sembolik dövmeyle hem önemli bir konuya dikkat çekti hem de projenin hayatındaki yerini kalıcılaştırdı.

ETİKETLER: SELENA GOMEZ , 13 REASONS WHY , ALISHA BOE , TOMMY DORFMAN