20 Aralık 2017

Cansu Akın’ın Güzellik Sırları

RÖPORTAJ: LİAN PENSO

Spor rutinin nedir?

Haftada 4 gün egzersiz yapmaya çalışıyorum. En az 3 diyelim!

Pekiiiii… Koşmak mu yürüyüş mü? Yürüyüş favorim ama her gün mutlaka yürüyüşüme koşu da ekliyorum, duramıyorum.

Makyaj çantanın vazgeçilmez parçası?

Bak bu kesinlikle bir lip balm. Olmazsa olmaz. Dudaklarım başka türlü barınamıyor :(

cansu akın 

İlk parfümün neydi? Ya şimdi ki?

İlk parfümüm annemin parfümü! Kendisi o yaşlarda idolum olduğu için onun kokusu çok hoşuma giderdi, onun gibi kokmak istediğimden her gün parfümünden sıkardım. O da Estee Lauder Pleasures kullanırdı (hala kullanır). Benim ise şimdiki en favori parfümüm yine Estee Lauder- Sensuous. Bu serinin butun çeşitleri çok hoşuma gidiyor 

Tek bir makyaj ürünü kullansan ne sürerdin? Neden?

Çok zor bir soru bu! Seçmek zor olsa da sanırım concealer diyeceğim. En çabuk o toparlıyor ve taze bir görünüm sağlıyor.

Günlük makyajını nasıl tanımlarsın?

Doğal, sade , genellikle yok gibi makyaj yaparım.

En sevdiğin saç ürünleri? 

Şüphesiz ki saç bakım yağları ve maskeler! Hacimli, kabarık ve kuru saçlarım var, saçlarımı en iyi kontrol altına alan onlar.  Şu aralar Dove’un Advanced Hair serisinden şampuanını ve kremini severek kullanıyorum, Kerastase’ın Aura Botanica serisi saç maskesi de saçlarımı kendine getirdi diyebilirim.

Cilt bakımı rutinin nasıl? 

O kadar karışık ki! En çok zaman ayırdığım şey cilt bakımı sanırım. Evet, hazırsanız anlatıyorum:  Makyajımı silip, yüzümü yıkayıp, cilt bakımıma tonik ile başlıyorum. Daha sonrasında mutlaka serumumu uygulayıp belli masaj hareketleriyle yediriyorum (bazen şımarıp Foreo yüz temizleme fırçasının arka tarafıyla masaj yaptırıyorum desem?!) Cildim serumu emerken, göz kremimi uyguluyorum, tampon hareketlerle kremi yediriyorum ki kan dolaşımı hızlansın :) sonra sıra nemlendiriciye geliyor, night balm’ımı ellerimle ısıtıp yüzüme yine masajla yediriyorum, sonra dudaklarımı da nemlendirince hazırım! 20 dk gidiyor kesin, ama anca içime siniyor.

Miss Vogue kızlarına verebileceğin güzellik tavsiyesi nedir?

Zaten genç ve çok güzelsiniz, o yüzden benim tavsiyem makyajı çok minik dokunuslarla yapmak, çabasız güzel görünmek. Ürünlerden boca etmek yerine hep kontrollü bir şekilde az az ama verimli kullanmak, doğal görünmek, hem yaşınıza uygun olacak hem size kendinizi daha iyi hissettirecek! Son olarak göz çevresi çok önemli, göz makyajınızı lütfen nazikçe temizleyin, gözünüzü çıkarır gibi değil! 

ETİKETLER: CANSU AKIN