20 Kasım 2017

AMAs 2017'yi Sallayan K-Pop Sansasyonu: BTS

YAZI: EKİN KURBETÇİ

billboard-bts-amas-2017-dna-k-pop

Fotoğraf: @amas

Dün gece Amerikan Müzik Ödülleri kırmızı halısı ve sahnesi okyanusun diğer ucundan gelen bir kuvvetle sarsıldı: BTS! K-Pop'un yeni sansasyonu Jin, Suga, J-Hope, RM, Jimin, V ve Jungkook isimli 7 yetenekli üyeden oluşan bu grup son Amerika ziyaretlerinde kapalı gişe konserler vermiş ve Bilboard Ödüllerinde Top Social Artist Award'ı kucaklamıştı. Şarkılarında ve kliplerinde sosyal konulara değinen ve Unicef ile birlikte şiddete karşı bir platform oluşturan Love Myself kampanyasını yürüten grup gençliğin yeni sesi olmaya aday.

billboard-bts-amas-2017-dna-k-pop

Fotoğraf: @namkoek

AMAs 2017 performansları arasında yer alacakları ve Amerika medyasında ilk şovlarını sergileyecekleri açıklandıktan sonra bir önceki Amerika çıkarmaları gibi büyük bir heyecana sebep olan grup, dün gece de hayranlarını şaşırtmadı. Katıldıkları birçok röportaj ve televizyon programından sonra kırmızı halıda da fan grupları ARMY'ler tarafından büyük coşkuyla karşılanan 7'li, enerjik kişilikleri ve görünümleriyle dikkatleri üzerine çekti. Yeni saç renkleri, kağıt maske obsesyonları sayesinde ışıldayan ciltleri ve Saint Laurent tasarımcısı Anthony Vaccarello tarafından hazırlanan birbirleriyle uyumlu takım elbiseleriyle BTS kırmızı halının en iyi görünen isimlerindendi. Satış rekorları kıran ve Unicef ile olan kampanyalarıyla aynı isme sahip Love Myself albümünün çıkış şarkısı DNA ile AMAs sahnesine bomba gibi düşen grup hem diğer ünlülerden hem de gecede onları yalnız bırakmayan destekçilerinden büyük alkış aldı. Öyle ki performanslarından sonra sahneye çıkan Jared Leto 'Sanırım bu güçlü performanstan sonra kendime gelmem için birkaç dakikaya ihtiyacım var.' diyerek grubun yarattığı etkiyi kanıtladı.

billboard-bts-amas-2017-dna-k-pop

Fotoğraf: @billboard

Küçük bir  müzik ajansıyla kariyerlerine başlayan, disiplinli çalışmaları, yetenekleri ve azimleriyle büyük bir başarıya ulaşarak Kore Pop'un yeni yüzü olmaya aday BTS, müziğin evrensel olduğunun kanıtı.

ETİKETLER: BTS , AMAS 2017 , BANGTAN SONYEONDAN , K-POP