METROPOL
METROPOL

14 Temmuz 2021

Şimdi Açık Havada Sanat Zamanı

sergi

Seo Yang Deok / Meditation

Güneş yüzünü gösterme konusunda cömertliğine devam ederken, açık hava sanat etkinlikleri de tüm hızıyla devam ediyor. Bodrum Loft, Bodrum’da modern köy yaşamının oluşturulduğu modern mimarisiyle sanatı aynı çatı altında buluşturmaya devam ediyor. Geçen yıl “Bodrum Loft’da Sanat” etkinliklerine de ev sahipliği yapan Bodrum Loft, bu sene de yeni bir sergiye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Bodrum Loft ve Sevil Dolmacı Art Gallery tarafından Türkiye’de ilk kez hayata geçirilen açık hava heykel parkı Loft Art Sculptville, 19 Temmuz’da kapılarını sanatseverlere açacak. Türkiye’den ve uluslararası sanat dünyasından sanatçıların eserlerinin buluşacağı projede, 15 sanatçıya ait enstalasyon, heykel ve neon işlerden oluşan 28 farklı eser yer alacak.

 sergi

Rafael Gomezbarros/ Hause Taken

Açık hava heykel parkı, önemli eserlere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Aralarında bir zamanlar Pablo Escobar’a ait olan ve günümüzde görkemli bir çağdaş sanat koleksiyonuna sahip beach resort Casa Malca, Tulum koleksiyonunda eserleri yer alan ve Londra Saatchi Gallery’de uzun süreli sergilenen Kolombiyalı sanatçı Rafael Gomezbarros’un alternatif malzemelerle ürettiği karınca enstalasyonları “House Taken”ın da olduğu birçok eser Türkiye’de ilk kez sergilenecek.

Ek olarak, Güney Koreli Heykeltraş Seo Yang Deok’un Meditation serisinin bir eseri Capri'de, ikincisi Mayfair Sculpture Trail’de üçüncüsü ise Loft Art Scuptville’de yer alacak.  Heykeltraş Ozan Oganer’in Dubai Havalimanı ve Çanakkale’de yer alan Caeli Otel ile başladığı Alice Harikalar Diyarında serisinin bir devamı niteliğindeki heykel enstalasyonu da Bodrum Loft için özel olarak konumlandırılacak.

15 sanatçıya ait enstalasyon, heykel ve neon işlerden oluşan 28 farklı eserin yer alacağı projede sanatseverler isterse QR kodları ile rotaya bağlanabilecek ya da rehber eşliğinde sergiyi keşfedebilecekler.

 

 

ETİKETLER: LOFT ART SCULPTVİLLE , SERGİ