28 Mayıs 2017

Mahallenin En Gözde 4 Mekanı

YAZI: CNTRAVELLER TÜRKİYE

Nişantaşı o kadar dinamik ki, burada oturanlar bile mahallenin hızına ayak uydurmakta zorluk çekiyor. Ara sokaklarından ana caddelerine, CNTraveller Türkiye dikkat çeken mekanlarını seçti.

 

kase

Tek kasede

Malum, hızlı yaşıyoruz. Tek kasede işi bitirmek lazım. Son yıllarda sağlıklı menülerde rastladığımız kasede yemekler İstanbul’a da geldi. Fırın Sokak’ta açılan Kase No.16 bu konsepti mahalleye getirdi. Kase No.16’da neredeyse tüm yemekler tek kasede servis ediliyor. O kadar lezzetli görünüyorlar ki, kendi yemeğinizi yerken yan masadakilere bakıp imrenmemek mümkün değil. Hafiflik isteyenler avokado ezmesi, karabuğday, siyah pirinç, bebek sebzeler, kuşkonmaz ve yeşillikli Zen Kase’yi çok beğenecekler. Daha doyurucu bir yemek arayanlara ise ağır ateşte pişmiş kaburga, taze makarna, peynir fondülü Kaburga Tagliatelle Kase tavsiyemiz. 

Semtin hızlısı

Aralık sonunda açılan MUST, İstanbul’un en iyi DJ’lerine ev sahipliği yaptığı için daha çok gece mekanı gibi görülse de yemekleriyle de oldukça iddialı. Tercihimiz imza yemeklerden trüflü, parmesanlı köz patates; ana yemek olarak ağır ateşte pişmiş dana yanak; tatlı için de portakallı tiramisu. Kokteyller arasında seçim yapmak zor; reyhan ve cin ile yapılan Reyhan kaçmaz. 

kase

Kafein durağı

Nişantaşı nitelikli kahve konusunda fakir sayılmaz ama kafein krizi de şakaya gelmez. En yeni durağımız Topağacı’ndaki Spada. Özel kavrulan kahveleriyle günlük hazırlanan kurabiye, sandviç ve keklerinden alıp üst kattaki sessiz sakin çalışma köşesine saklanıyoruz. Spada hem kahve ihtiyacı hem de Nişantaşı’nın telaşından kaçmak için nefis bir nokta. 

Socrates Bistro

Can Yayınları ve Socrates dergisi ekibinin işbirliği ile Fırın Sokak’ta açılan Socrates Bistro arkadaşlarınızla tanıştırmak için can attığınız hem yakışıklı, hem akıllı, hem de mütevazı sevgilinizin restoran hali. Dergisi gibi özgün ve kaliteli bir yer burası. Güler yüzlü servis, imza kokteyller, iddialı ve lezzetli yemekler; daha ne isteriz! Socrates’te menü az ve öz. Kızarmış enginar kalbi, ev yapımı currywurst, yengeç burger gibi yaramaz yemekler de var; baklagil salatası ve tavuk ızgara, armutlu, taleggio peynirli ravioli gibi daha sakin lezzetler de.

Daha fazlası için cntraveller.com.tr/neden/gurme/ adresini ziyaret edin.

ETİKETLER: CNTRAVELLER , VOGUEGURME , NİŞANTAŞI