29 Mayıs 2015

Ameliyatsız Estetik Etkisi

YAZI: GÖZDE ATAKOĞLU

Yüz ovalinde ve kaş bölgesinde ameliyata gerek kalmadan lifting etkisi sağlayan "Gençlik ipi" uygulamasını, Op. Dr. Aysun Mamak 9 adımda kısaca tüm özelliklerini anlattı: 
 
 
 
1. "Gençlik ipi" Amerika'da geliştirilmiş üzerinde koniler bulunan, misina görünümünde iplerdir.
 
2. 7 yıldır kullanılıyor, bu sene FDA tarafından onay alarak güvenirliliğini daha da arttırdı.
 
3. Özellikle 40'lı yaşlar ile başlayan ciltte hafif sarkma, yanaklarda düşme, çene hattının bozulması, botox’a rağmen kaş kenarlarında düşük görünüme sahip hastalarda etkili bir yöntem.
 
4. Ameliyatsız gençleşme işlemleri arasında ilk sıralarda yer alıyor çünkü; anında sonuç alınıyor, klinik ortamda pratik bir şekilde uygulanıyor.
 
5. Aynı botox veya dolgu uygulamalarında olduğu gibi gün içerisinde herhangi bir iş veya güç kaybı olmuyor. Hasta hiçbir şey olmamışcasına gününe devam edebiliyor.
 
6. Ağrısız ve acısız bu işlem yaklaşık 15-30 dakika arası sürüyor. Doktorunuz uygulamayı yaparken siz de aynadan yönlendirme yapabiliyorsunuz. 
 
7. Ortalama 1,5 ile 2 yıl arası dayanan bu iplerin en büyük özelliklerinden biri de uygulanan bölgede askı etkisi dışında hücre aktivasyonu yaparak kolajen üretimine katkı sağlaması.
 
8. Minimal invaziv bir işlem olduğu bazı komplikasyonlar görülebilir; mesela iğne giriş yerinde morarmalar oluşabilir ve hasta uygulama sonrası kontrole geldiğinde, ek askı uygulaması gerekebilir.
 
9. Yüzün yaşlanma dinamiğini göz önüne aldığımızda botox, dolgu, askı veya cildi nemlendirmeye yönelik mezoterapi uygulamarını doğru kombinasyon yaptığımızda hem daha natürel hem de daha etkili sonuçlar elde etmiş oluruz. 
 
 
 

ETİKETLER: ESTETİK , GÜZELLİK , SAĞLIK , CİLT BAKIMI , AYSUN MAMAK , LİFTİNG