09 Temmuz 2021

En İyi ve Etkili 7 Saç Peelingi

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

21-07/08/kapak-1625743202.jpg

Fotoğraf: TOM SCHIRMACHER / TRUNK ARCHIVE

Sağlıklı saçlara sahip olmak, çoğu kadının istek listesinde ilk sıralarda yer alır. Bunun için maksimum düzeyde dikkat edilmesi gereken fazlaca şey var aslında. Düzenli aralıklarla kan değerlerine baktırmak, herhangi bir vitamin eksikliği olup olmadığını tespit etmek, mevsiminde besinler tüketmek, doğru ürünleri kullanmak… Anlayacağınız liste gerçekten uzun. Burada gözden kaçırılmaması gereken bir detay daha var ki aslında sağlıklı saçlar için çok önemli.

Saç derisi bakımı için şampuanlar zaman zaman yetersiz kalabiliyor. Özellikle yaz aylarında ter başta olmak üzere deniz ve havuz suyunun saçta bıraktığı kalıntılar ya da kullanılan ürünlerin birikimi, saç derisini tıkıyor ve bir noktada dökülmeye bile sebebiyet verebiliyor. Bunun için tıpkı yüzümüze uyguladığımız gibi haftada bir ya da 10 günde bir olacak şekilde peeling uygulanması neredeyse şart. Ölü deriden arınan saçlar böylelikle hem daha sağlıklı olurken uzama hızında da artış sağlayabilmek mümkün. Henüz banyo rutininde yer vermemiş olanlar için ise önereceğimiz etkili ürünler mevcut.

ETİKETLER: SAÇ , SAÇ PEELİNGİ , DRUNK ELEPHANT , SEPHORA , KÉRASTASE , YVES ROCHER , URBAN CARE , THE BODY SHOP , DAVİNES