12 Nisan 2017

Instagram Trendi: Gökkuşağı Filtresinin Hileleri

YAZI: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

chiara ferragni

Fotoğraf: @chiaraferragni

Bu senin bildiğin gökkuşağı filtrelerinden değil! Snapchat’teki gökkuşağı kusma filtresi’nden sonra Instagram’ın orijinal kullanıcılar bu kez kendi gökkuşağı filtresini yaratıyor. Instagram’ın sonsuz sayıdaki, sürreal güzellik trendlerine yeni eklenen rengarenk trendi incelemeye aldık. Işığın yansımasını kullanarak yüze vuran gökkuşağı renklerini ilk olarak İtalyan it-girl Chiara Ferragni’nin Instagram sayfasında keşfettik. Daha sonra bu prizmatik güzellik illüzyonunun sırrını öğrendik. İşte Instagram’ın son fenomeni gökkuşağı filtresinin fizik dersinden fırlama 3 hilesi!

chiara ferragni

Fotoğraf: @worldwidecocktail

1-Ayna Ayna!

Bir kaseye su doldur ve aynayı içine yarısı suyun içinde diğer yarısı suyun dışında olacak şekilde yerleştir. Düzeneğini güneş gören bir pencereye yerleştir. Beyaz bir kağıtla gökkuşağını yakalayıncaya kadar oyna. Kağıdı aynaya yaklaştır ki, gökkuşağının değişimlerini yakala.

2-Milenyumun En Müthiş İcadı; CD

Evet, evet sana tabiki de hologram yüzeyiyle milenyumun en müthiş icadı CD yardım edecek. Telefonunun fenerini CD’ye doğru yönelt ve o ışığı diğer insanın üzerine yansıt.

3-Fizik Dünyasının Kraliçesi; Prizma

Prizmaların gökkuşağı yarattığı fizik derslerinden hatırlıyor olmalısın. Birbire bakan 3 aynadan oluşan büyülü yapıyı, güneşli günde ya da güçlü bir ışıkta tut ve gökkuşağını takip et…

 

chiara ferragni

Fotoğraf: @maxthompson

Bonus: Teknolojinin Gücü

Artık akıllı telefonlar hayali gökkuşağı dahil olmak üzere her şeyi yapabiliyor. Sosyal fotoğraf düzenleme uygulaması olan PicsArt, "Rainbow Dreams" yeni, bedava bir sticker paketi sunuyor ve böylece hiç uğraşmadan fotoğrafına gökkuşağı ışığı ekleyebiliyorsun.

ETİKETLER: GÜZELLİK , İNSTAGRAM , TREND , GÖKKUŞAĞI FİLTRESİ , MİSSVOGUEİNSTAGRAM