24 Nisan 2017

Hafif ve Kusursuz Makyajın Sırrı: BB Kremler

YAZI: EKİN KURBETÇİ

kusursuz cilt makyaji

Fotoğraf: @hungvanngo

BB kremler ne zaman tam olarak hayatımıza girdi bilemiyoruz ama cildi yormadan amacına ulaşan bu ürünün makyaj çantamızın vazgeçilmezlerinden olduğu kesin. Asya marketinin bizlere armağanı olan bu makyaj mucizesi yaz aylarında fondotenin ağırlığından hoşlanmayan ama aynı zamanda cilt görünümünü düzgünleştirmek isteyenlerin yardımına koşuyor.

Nem vermek, renk tonunu dengelemek, güneşin zararlı ışınlarından korumak hatta cildin gençliğini korumak gibi birçok özelliğe sahip BB kremler hızlı ve eforsuz güzelliğin sırrı. Peki her BB krem cildine uygun mu, kusursuz sonuç için hangi içeriğe sahip BB kremleri tercih etmelisin?

 

1. Renk Eşitsizliği

kusursuz cilt makyaji

Lancome, Estée Lauder, Bourjois

Cildin cansız, fazla kırmızı ya da tonuyla uyumsuz lekelere sahipse BB kremin alt versiyonu CC kremleri tercih edebilirsin. Color Corrector – Renk Düzeltici özelliğe sahip bu ürünler cildine anında sağlıklı ve filtrelenmiş bir görünüm verecek.

 

2. Kuru Ciltler

kusursuz cilt makyaji

DiorSkin, Estée Lauder, Garnier

Kuru bir cilde sahipsen Hyaluronik Asit senin en yakın arkadaşın olmalı. Ağırlığından 1000 kat fazlası kadar nem tutma özelliği olan bu içeriğe sahip BB kremler bir taşla iki kuş vurmak isteyenler için birebir.

 

3. Yağlı Ciltler

kusursuz cilt makyaji

Benefit, Clinique, La Roche Posay

Sık sık akne problemi yaşıyorsan, parlamadan şikâyetçiysen – kısacası yağlı bir cildin varsa Salisilik Asitli ürünleri tercih edebilirsin. Cildin yağ biriktiren dokusunu çözerek temizleyen bu içerik yağlı ciltlerin dostuyken akne düşmanı olma özelliği taşıyor.

 

4. Karma/Normal Ciltler

kusursuz cilt makyaji

Bobbi Brown, Mac, Missha

Karma cilde sahipsen grubun en şanslısı sensin. Güzellik rutinine ve günlük yaşamına uygun BB kremi bul ve ona sıkıca sarıl. Çok aşamalı makyaj seanslarını kısaltacak ve görünümünü anında kusursuzlaştıracak BB krem mucizesinin tadını çıkart!

 

ETİKETLER: BB KREM , MAKYAJ , CİLT