02 Mayıs 2017

Güzellik Dersi: Mükemmel Cildin Sırrı Makyaj Bazları

YAZI: EKİN KURBETÇİ

hung-vanngo-emily-didonato-instagram-makeup-primer

Fotoğraf: @hungvanngo

Son birkaç senedir hayatımızda olan ve neredeyse her markanın yavaş yavaş koleksiyonlarına eklediği makyaj bazları güzellik oyununu değiştirecek olan küçük ama önemli yardımcılardan biri.  Sen de derlediğimiz ipuçları ve önerilerle kusursuz makyajın perde arkası yardımcıları olan makyaj bazlarını keşfet!

Makyaj-Cilt Bazı Nedir?

Cilt bakımıyla makyaj rutinin arasındaki basamağı dolduran bazlar tenini makyaja hazırlarken bir yandan da bakım yapıyor. Cildine filtrelenmiş bir görünüm vermekten, makyajını tüm gün ilk yapıldığındaki gibi canlı tutmaya kadar birçok işleve sahip olan bu yardımcılar fondötene gizlice yardım ederek güzellik rutinindeki profesyonel dokunuşun sırrı olacak.

Nasıl Kullanılmalı?

Nemlendiricinden sonra ve fondöteninden önce uygulayacağın makyaj bazı mükemmel güzellik kanvası için olmazsa olmazlardan. Cildine oturması için birkaç dakika bekledikten sonra tercihine ve kullandığın ürünün yapısına göre parmakların, nemli bir makyaj süngeri ya da sentetik bir fırçayla uygulayacağın bazlarla makyaj oyununu bir üst seviyeye çıkartabilirsin.

Doğru Baz Hangisi?

Makyaj bazlarının kilit noktası doğru ürünü belirlemekten geçiyor. Seçeceğin ürünlerin makyajında yarattığı farkı gördükten sonra bazlar güzellik rutininin vazgeçilmezi olacak. Doğru ürünle birlikte kusursuz makyajının keyfini çıkartmaya hazır mısın?

 

 

ETİKETLER: GÜZELLİKDERSİ , MAKYAJ , MAKYAJ BAZI