08 Kasım 2017

Artık Saklanma: En Etkili Akne Giderici 4 Ürün

Çoğumuzun korkulu rüyası aknelerin temel sebebi cildimizdeki yağın normalden fazla üretilmesi. Ciltteki bu yağ dengesi bozukluğunun iç ve dış etkenli pek çok sebebi olabilir. Örneğin ergenlik dönemine rastlayan hormonal değişimler, kullanılan ilaçlar, mevsim geçişleri, dengesiz beslenme hatta makyajın yeterince temizlenmemesi ve yanlış cilt bakım ürünleri kullanımı. Peki akne oluşan ciltlerle neler yapmalı neler yapmamalı?

Neler yapmalısın?

- Cilt tipine özel olarak geliştirilen nazik ürünler tercih etmelisin.

- Makyaj ürünü olarak komedojenik olmayan, özellikle eczanelerde satılan, cilt kusurlarını düzenleyen, kızarıklığı nötralize eden ve kusurları kapatan ürünler kullanmalısın.

- Dermatolog ya da eczacılardan, cildin doğal güzelliğini kazandıracak etkili ve basit ürünler önermesini istemelisin.

Neler yapmamalısın?

- Aknelerin varsa ve güneşe çıkarak geçeceğini veya lezyonların durumunun iyileşeceğini zannediyorsan yanılıyorsun! Güneş etkisi geçtikten sonra gireceğin rebound etkisine hazırlıklı olmalısın.

- Makyajını temizlemeden yatağa girmemek çok önemli, cilt geceleri yenilenir. Makyaj kalıntıları ve kir, cildin yenilenmesini yavaşlatacak.

- Akneleri sıkmak kesinlikle yapılmaması gereken bir şeydir. Aknelerini sıkmak skar izlerine ve aknenin yayılmasına neden olacak.

Akne Savaşlarında En Etkili 4 Ürün

 

ETİKETLER: CİLT BAKIMI , BİODERMA