MODA
MODA

23 Aralık 2019

Röportaj: Zamansız Gelinliklerin Yaratıcısı Begüm Salihoğlu

RÖPORTAJ: ZEYNEP GÜR

begüm salihoğlu

Şehirli ve modern formların zamansız detaylarla buluştuğu BÉGUM Bridal Design House 2020-21 Sonbahar/Kış gelinlik koleksiyonu, felsefesiyle bir yandan geleneksel düğün kodlarını sarsarken, diğer yandan güzellik ve zerafet tanımlarını yeniliyor. İlhamını genç ve sofistike kadınlardan alan BÉGUM BDH 2020-21 Sonbahar/Kış koleksiyonu, modern, whimsical ve couture glam olmak üzere üç farklı konseptten oluşuyor. 

BÉGUM BDH 2020-21 Sonbahar/Kış koleksiyonunda minimal çizgiler, couture dokunuşlarla birleşerek sezonun anahtar görünümleri açığa çıkıyor. Zamansız, sade ve abartıdan uzak tasarımlar, doğallığın ve akışkanlığın ön plana çıktığı masum ve modern gelinliklerde buluşuyor. Geleneksel kodlara meydan okuyan, son derece güncel ve zamansız tasarımların yaratıcısı Begüm Salihoğlu'nu dinleyin. 

 

Son koleksiyonunuzda hangi materyalleri ve stilleri bir araya getirdiniz? Koleksiyonunuzu anlatır mısınız?

Son koleksiyonumuzda Uzak Doğu kültürünü Parizyen bir stille harmanladım. Benim gelinim özgür ruhlu, sanatçı, modern ve şehirli; ondan çok klasik ve tradisyonel olmasını bekleyemezsiniz. Küçük ama fark yaratan dokunuşlarla, hem modern ve eğlenceli; hem de romantik ve asi bir hikaye kurguladım. Koleksiyonda materyal olarak krep ağırlıklı olmak üzere ipeksi tüller, astarlarda çizgisel formlarda dantel detayları, yoğunlukla kollarda inci detayları kullandım.

 

2020 sezonun öne çıkan gelinlik trendleri nelerdir? Önümüzdeki sezon en çok hangi stilde gelinler göreceğiz?

2020 sezonunda en öne çıkan gelinlik trendi abartılı kol formları olacak. Minimalizm ile birleşen ihtişamlı stilde gelinlerle sık sık karşılaşacağız.

 

Bir gelinliği mükemmel yapan detaylar nelerdir? 

Bir gelinliği mükemmel yapan en önemli detay öncelikle üste tamamen oturan kupu ve dikişidir. Sonrasındaki en önemli iki tamamlayıcısı ise saç ve makyaj tercihidir. Saçı ve makyajı iyiyse gelinliği daha da yükseltir ama değilse en güzel gelinliği giyse de bir bütün olarak iyi durmaz.

 

Gelinliğine henüz karar veremeyen gelin adaylarına, bu süreçte neler önerirsiniz?

Öncelikle iç seslerini dinlemelerini ve karar aşamasında ya tek ya da en güvendikleri bir kişiyle bu kararı almalarını yoksa kalabalık verilen kararlarda işin içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor.

 

Geçmişten günümüze hangi ikonik gelinkler yaratım sürecinde size ilham veriyor?

Carolyn Bessette-Kennedy ve Bianca Jagger’ın gelinlikleri stil anlamında ilham verici. Jacqueline Kennedy ve Audrey Hepburn ise en beğendiğim ikonik gelinler. 

Begüm Salihoğlu 2020-21 Sonbahar/Kış Gelinlik

ETİKETLER: BEGÜM SALİHOĞLU , 2020-21 SONBAHAR/KIŞ GELİNLİK , GELİNLİK