EN VOGUE
EN VOGUE

19 Şubat 2013

Kırmızı Halı'da en çok tercih edilen tasarımcılar

Oscar gecesi geldiğinde, kimin hangi ödülü aldığı kadar merak edilen bir diğer konu kimin ne giydiği. Heyecanlı hazırlık sürecinde, moda tasarımcıları da birbirleriyle yarışmaya başlıyorlar aslında. Neredeyse bütün dünyanın heyecanla beklediği o özel gecede kimin tasarımları daha çok tercih edilecek, en çok kimin elbisesi daha çok beğenilecek?
İbre, bugüne kadar Oscar’ın Kırmızı Halı’sında en çok tercih edilen tasarımcıya dönünce, bazı isimlerin diğerlerinden bir adım daha önde olduğuna şüphe kalmıyor. Daha önce onlarca defa tercih edilen tasarımcılar, her defasında risk almak istemeyen ünlü isimler tarafından bir kez daha doğru adres haline geliyorlar.
Biz de Kırmızı Halı’da en çok tercih edilen tasarımcı Oscar’ını verecek olsaydık, muhtemelen bu ödülü uzun yıllardır bu yarışta galip gelen iki isim arasında paylaştırırdık; Christian Dior ve Yves Saint Laurent. Bu iki modaevinin geçmişi, diğerlerinden daha eskiye dayandığı için yarışta önde olmaları da doğal. Diğer yandan yıllardır tercih ediliyor olmalarına da tesadüf diyemezsiniz.
Couture standartlarını belirleyen bu iki modaevi - tasarımcıları değişse bile - ünlü isimlerin hep tercihiydi. Bu yüzden de her yıl mutlaka birkaç isim tören gecesinde o iki ismi mutlaka tercih ediyor.
Natalie Portman’dan Nicole Kidman’a, Charlize Theron’dan Penolope Cruz’a kadar pek çok ünlü yıldız bugüne kadar Dior gece elbisesiyle kırmızı halıda yürüdü ve ödül aldı. Menekşe gözlü efsanevi yıldız Elizabeth Taylor da geçmişte Christian Dior imzalı gece elbiselerini en çok tercih eden isimlerden biriydi. Gwyneth Paltrow, Anne Hathaway ve Kate Winslet ise son yıllarda sık sık Yves Saint Laurent’in parizyen şıklığını tercih eden isimlerden.

ETİKETLER: OSCAR , KIRMIZI HALI , OSCAR 2013