16 Nisan 2010

Yaratıcıysan ücret ödemeden konaklayabilirsin

YAZI:

Yaratıcılığın doğası güzel. Özgür bir kere, sınırsız. Dokunduğu bir objeyi, bastığı bir yeri farklılaştırabilme yetisine sahip. İsveçli moda markası Elvine bunu görenlerden, "Şehrime dokunmaya geldiysen, misafirim ol," demeyi bilenlerden.!..!

 

Bundan bir kaç yıl önce Göteborg'da başlattığı Creators Inn projesini genişleten firma Stokholm'daki Scandic Malmen Otel'in bir odasını baştan aşağı yenilemiş. Kütüphane koymuş mesela. Yatak odasının bir duvarına sanat eseri kıvamında çiçekler yerleştirmiş, diğerine Göteborg'da gün batımının harika görselini, sonuncusunu ise tasarımcılar not alsın, skeç yapabilesin diye özel bir malzemeyle kaplamış.

 

Odadaki dolapta Elvine marka kıyafetler konulmuş ki, yaratıcımız giyip İsveç sokaklarında salınabilsin. Banyoda SPA ürünleri ve bitkilerin yanı sıra siyah bir at var; amacı ‘tuvalette birşeyler okurken size arkadaşlık etmesi'.

 

Birçok güzellik daha var bu ilham kozası odada. En tadından yenmezi ise, ücretsiz konaklanması. Koşullar, yaratıcı olmak, Stokholm'a yaratmak için gelmiş ya da yerli tasarımcılarla plan program yapmış bulunmak, özetinde otel yetkililerini bu konuda ikna edebilmek.

 

Bir deneyin bakalım...

 

@Jonas Mosesson

-Duygu Şahin

İlgili Başlıklar