08 Ağustos 2016

Xuma Village’a Hoşgeldiniz

YAZI: CAN REMZİ ERGEN

''Bütün dünyada eğlence gece kulüplerinden, VIP partilerden festivallere kayıyor, insanlar böylece kendilerini eşit hissediyor. Sadece müzik değil, festivalin içinde farklı unsurlar da var, son yılların yükselen trendi bence bu. Devam da edecek bu trend. Hayatın farklı unsurları aynı mekanda yaşatan mekanlar çok önemli'' diyor Xuma Village'ın kurucusu ve de sahibi Kamil Özavar.

zuma village

Özavar’a Xuma Village’ın ne demek olduğunu sorma nedenim klişe bir soruyla olaya giriş yapma isteği değil aslında. Bunun nedeni burayı tam anlamıyla tanımlayamamam. Ama emin olduğum bir şey var ki o da buranın kesinlikle bir beach club olmadığı. Burada yıl boyunca süren bir sanat festivali, performans sergilemek için gelen dünyanın en iyi müzisyenleri, Ege’nin en lezzetli mahsülleri, yoga ve Xuma’nın kendi yaşam felsefesini içeren ve taviz vermeyeceği daha birçok şey var. Ticari bir anlayışla hareket etmeyen, inandığının peşinden giden bir yaşam alanındayız. ''Aslında burayı ekip olarak işletiyoruz biz. Kendimizi iyi hissettiren şeyler yapmak istiyoruz, olaya maddi açıdan bakmıyoruz.  Biz yoga seviyoruz o yüzden Mind Body’ye ev sahipliği yapıyoruz örneğin. Xuma olarak Stavroz'a bayılıyoruz, Kenan Doğulu’yu çok seviyoruz, Chill Out Festival'da çok eğleniyoruz. Bu yaz gerçekleşmiş ve de gerçekleşecek aktivitelerin ortak özelliği o aktivitelerin içinde yer alan insanları ve işlerini sevmemiz ve onların bizi mutlu etmesi''. 

Kamil Özavar

Xuma Village Yalıkavak'ın Mavi Bayraklı bir koyunda yer alıyor

 

''En zor zamanlarımda bile kendime karşı dürüsttüm''. Elizabeth Taylor’ın bu sözü, inandığı işi yapmak ve inandıklarından taviz vermemek Kamil bey için çok değerli. ''Xuma da Taylor ile aynı vizyonu ve görüşü paylaşıyor. Her mekan herkes için olmamalı diğer yandan. Bu bir tavır değil veya bunu söylerken yapılan bir kalite ayrımı yok, ama her mekanda çalınan belli bir müzik, servis edilen belli bir felsefe var. Bu arada yakın zamanda Xuma’nın içinde gerçekleştirmeyi planladığımız bir kayıt stüdyosu hayalimiz var Stavroz ile''. 

zuma village

Eğer siz de, Kemal Tufan, Pınar Dupre, Ümit Turgay Durgun, Tuğberk Selçuk, Naz Sirmen, Seda Gazioğlu'nun da işlerini sergiledikleri ve yıl boyunca sürecek Muse Contemporary Çağdaş Sanat Festivali'ni ziyaret etmek, 9-11 Eylül'de gerçekleşecek SunSplash Festivaline katılmak veya Xuma felsefesine tanıklık etmek isterseniz Bodrum'da Xuma Village'ı ziyaret edebilirsiniz.

 

ETİKETLER: XUMA VİLLAGE , PİNK MARTİNİ , STAVROZ , CHİLL OUT , MİND BODY , BODRUM , BODRUM