14 Kasım 2020

Siyasetteki Kadınları Odağına Alan 5 Dizi

YAZI: DANNY VİKRAM BELL

DERLEYEN: HAZAL BAYAT

the-politicianFotoğraf: Nicole Rivelli/Netflix

ABD seçimleri ve hemen sonrasında yaşananlar inanılmaz bir televizyon programı hissi yarattı. Hikaye sıkıntısı yoktu ve başkanlık tartışmaları The Apprentice'den bir toplantı odası sahnesi gibiydi, giden başkan söz konusu programın eski bir sunucusu olduğundan bu durum pek de şaşırtıcı değil.

Sohbetler gizlice kaydedildi ve sızdırıldı, aile sırları ortaya çıktı, Z kuşağı sosyal medya aracılığıyla siyasi mitingleri sessizce sabote etti ve ünlüler siyasi bağlılıklar nedeniyle Twitter'da savaşa girdi. Tüm bu olanlar, tarihin en büyük sivil haklar hareketlerinden biri olan Black Lives Matter gösterilerinin ve salgın meselesinin gölgesindeydi.

Belki de seçim yılının distopik gerçekliği, siyaset evreninde geçen muhteşem bir TV şovunda kendimizi kaybetmemiz için mükemmel bir zamandır. Beyaz Saray'daki Oval Ofis için savaşan, yetmişli yaşlarındaki iki erkekten uzak bir dünyada, şovu devralan kadın karakterlerin yer aldığı dramalar. The Politician'daki Gwyneth Paltrow'dan Borgen'deki Sidse Babett Knudsen'e, işte Vogue'un oylarını alacak beş siyasi program.

ETİKETLER: SİYASETTE KADIN , POLİTİKA DİZİLERİ , KAMALA HARRİS , VOGUETAVSİYE