20 Temmuz 2017

Contemporary İstanbul için Geri Sayım

contemporary istanbul

Nancy Atakan, Memories Series (Aunt Suzan #2), 2017, felt, cloth, digital print embellished with needlework, 65 x 65 cm, Courtesy of Pi Artworks

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen galerilerinin, sanatçılarının, kurum ve kuruluşlarının yanı sıra, koleksiyonerleri ve sanatseverleri İstanbul’da bir araya getiriyor. Çağdaş sanatı odak noktasına alarak Türk sanatını dünya sanatıyla buluşturan Contemporary Istanbul, bu yıl geçtiğimiz senelerden farklı olarak Kasım ayı yerine 15. İstanbul Bienali ile birçok sanat kurumunun ve galerisinin sergileriyle eş zamanlı olarak 14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Akbank desteği ve Ferko Ortak Sponsorluğunda İstanbul Kongre Merkezi ve İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek olan fuar, pek çok yenilikle yerli ve yabancı sanatseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

contemporary istanbul

Ekin Su Koc Stinging Lands - Oil on Canvas, 150x150cm courtesy of Anna Laudel Gallery

İstanbul’u ve Türk sanatını dünya piyasasıyla buluşturan CI, 12. edisyonunda bölgenin önde gelen genç ve köklü galerilerin yanı sıra birçok yeni galeri ve temsilci ülkeyi ağırlıyor.

Detaylar ve katılımcı listesi için www.contemporaryistanbul.com'u ziyaret edin. 

ETİKETLER: CONTEMPORARY İSTANBUL