30 Haziran 2022

Bu Hafta Radarımıza Aldığımız Etkinlikler

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Ayşenur Şentürk

Ayşenur Şentürk, night dive

Ayşenur Şentürk’ün Mixer proje odasında gerçekleşecek ilk kişisel sergisi

Ayşenur Şentürk'ün, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nin Resim Bölümü'nden mezun olmasının ardından eğitiminin sınırlarının dışında kendi içinde arayışında olduğu dünyaları ve bu dünyaların varlıklarını bulmak için bir adım attığı ilk solo sergisi Arayış, 30.07.2022 tarihine kadar Mixer’in proje odasında izlenebilir.

Salt Beyoğlu Açık Sinema programı devam ediyor

Salt’ın Perşembe Sineması’nın Normal dediğin nedir ki? gösterim programı A Love Unknown [Meçhul Bir Sevgi] (2020) filmiyle devam ediyor. 30 Haziran Perşembe günü saat 19.00’da Salt Beyoğlu’ndaki Açık Sinema’da gösterilecek film, New York’ta yaşayan bir yazar ile Singapur’da yıllar önce terk ettiği kızı etrafında gelişen olayları konu alıyor. Bireysel hikâyeler üzerinden hayatın ve varoluşun anlamına dair daha büyük sorulara dokunan John Clang imzalı film, Salt Beyoğlu’ndaki gösterimin ardından 1 Temmuz Cuma’dan 3 Temmuz Pazar gece yarısına kadar saltonline.org'da çevrimiçi erişime açık olacak.

Ayşenur Şentürk

 

PİLEVNELİ Yalıkavak kapılarını açıyor

PİLEVNELİ Yalıkavak, 2 Temmuz 2022 Cumartesi günü kapılarını açarak 15 Eylül 2022 tarihine kadar ziyaretçileri ağırlayacak. PİLEVNELİ Yalıkavak, 1500 metrekare kapalı alan, 5000 metrekare açık alandan oluşan 6,5 dönümlük bir arazi içerisinde yer alıyor. Beş ayrı kota oturan taş evlerin iki kotunda galeri mekanları bulunuyor. Sergilerin gerçekleşeceği alanların yanı sıra Zaaf ziyaretçilerine gastronomi deneyimi de sunuluyor. Alan içerisinde ayrıca PİLEVNELİ bünyesindeki sanatçılarla Türkiye’den markaları bir araya getiren çeşitli özgün ürünlerin ve PİLEVNELİ basımı kitapların satışa sunulacağı bir mağaza bulunuyor.

Louis Tomlinson ilk kez İstanbul'da

İngiliz-İrlandalı müzik grubu One Direction'ın üyesi Louis Tomlinson solo projesi ile ilk kez Türkiye'de. 2020 yılında ilk solo albümünü yayınlayan ve solo kariyerinde de kendisini kanıtlayan Louis Tomlinson, 30 Haziran 2022 tarihinde ilk kez İstanbul'da KüçükÇiftlik Park'ta sahne alacak.

Dolce Far Niente, Eatly'de

Eatly, bu yaz herkesi İtalyan yaşam tarzını keşfetmeye davet ediyor. Yaz boyunca her çarşamba bir İtalyan ritüeli olan, tüm duyulara hitap edecek şekilde tasarlanmış Aperetivo'lara ev sahipliği yapacak. Bir İtalyan rüyasına davetlisiniz!

İş Sanat Kibele Sanat Galerisi’nden; Geçmiş Uzun Sürer

Ressam Yalçın Gökçebağ’ın Geçmiş Uzun Sürer başlıklı sergisi, 23 Temmuz 2022 tarihine kadar devam ediyor. Sergide sanatçının farklı dönemlerine ait eserleri yer alacak. Öğretmenlik yaptığı yıllarda Anadolu yaşamını, insanını ve doğasını gözlemleme imkanı bulan Gökçebağ, tanık olduğu güzellikleri özümseyerek tuvalleri aracılığıyla bizleri büyülü bir yolculuğa çıkarıyor. 60 yılı aşkın sanat hayatı boyunca ürettiği eserlerinde artık kaybolmakta olan kırsal yaşamı, sanatının gücüyle birleştirerek gelecek kuşaklara kültürel bir miras emanet ediyor.

 

ETİKETLER: ETKİNLİK REHBERİ