11 Kasım 2020

Atıklardan Güzellik Yaratmak

YAZI: BAHAR ERGEL

Dünyadaki kaynakların sonsuz olmadığını artık biliyor ve alışkanlıklarımızı bu çerçevede güncelliyoruz. Yaşadığımız gezegene duyduğumuz saygıyı alışveriş alışkanlıklarında da göstermeye odaklanıyoruz. Geri dönüşümlü malzemeler ya da sürdürülebilir kaynaklı ham maddeler içeren ürünler artık daha fazla gündemimizde.

H&M Conscious Exclusive AW20

Atık potansiyelinin değerini anlayan ve malzemeleri tekrar kullanmanın getirdiği yaratıcılıktan ilham alan H&M’in Conscious Exclusive A/W20 Koleksiyonu modayı değiştirme çabasıyla bizi atıkları giymeye teşvik ediyor.

H&M Conscious Exclusive AW20

Koleksiyondaki parçalar gıda mahsulü atıklarının doğal liflere dönüştürülmesinden üretilen veya odun posasından elde edilen ham maddeler içeren kumaşlarla tasarlanıyor.  

H&M Kreatif Danışmanı Ann-Sofie Johansson sürdürülebilir modanın bir parçası olmaktan ve müşterilerinin tüketim alışkanlıklarının evrilmesinden memnun.

“AW20 için, atığa odaklanarak - yaratıcılığın ve sürdürülebilir modanın sınırlarını zorlayarak- gerçek anlamıyla öncü olmak istedik. Sonuç olarak bu koleksiyondaki her bir parça atıktan elde edilen muhteşem materyallerle üretildi. Bu tarz bir dönüşüm üzerine çalışmak ve müşterilerimizle güzellik kavramı üzerinden konuşacak olursak, umarız atık sürdürülebilir modanın geleceği olabilir.”

H&M Conscious Exclusive AW20

ETİKETLER: H&M , CONSCİOUS EXCLUSİVE AW20