29 Ekim 2020

Airbnb’den 2021 Seyahat Trendleri

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

Karavan

Fotoğraf: Getty Images Türkiye

Eskisi gibi canımız istediği anda ve tedirginlik yaşamadan uçağa atlayıp, şehir ya da yurtdışına çıkmak ne zaman mümkün olur bilinmez. Ancak psikolojik ve ruhsal olarak rahatlayabilmek adına birkaç gün de olsa tatil yapmak oldukça önemli. Popüler konaklama sitesi Airbnb ise, virüs sebebiyle seyahat açısından nelerin değiştiğini görmek için bir araştırma yaparken kendi aramalarını da işin içine dahili ediyor ve 2021’in seyahat trendlerinin neler olabileceği ortaya koyuyor. Toplu taşımadan kaçınmak ve sosyal mesafeyi korumak, alabileceğimiz en önemli güvenlik önlemleri arasında yer alırken, yine de yeni yerler keşfetmek imkansız değil. Airbnb'ye göre, 2021'deki en büyük üç seyahat trendi şu şekilde;

Yeni Yaşam İçin Araştırmalar

Çağımızın bize sağladığı en büyük kolaylıklardan biri evden çalışma sistemini gerçekleştirebiliyor oluşumuz. Haliyle bilgisayarınız yanınızda olduğu sürece nerede olduğunuz çok da fark etmiyor. Pandemi sebebiyle de pek çok insan yeşilin ve huzurun bol olduğu kırsal bölgelerde yaşama arzusunda. Airbnb’nin 2021 seyahat trendlerine baktığımızda ilk olarak karşımıza yaşama potansiyelinin olduğu yeni yerleri araştırmak çıkıyor. Araştırılan lokasyonların başında ise nüfusun az yeşil alanların çok olduğu Park City, Truckee ve Steamboat Springs geliyor.

Ülke İçinde Destinasyonlar

Seyahat kısıtlamaları, herkesin kendi ülkesindeki güzellikleri keşfetmesini sağladı aslında. Her ne kadar biraz mecburi bir seyahat trendi olsa da, eve dönüşün kolay olduğu yerlerde tatil yapmak 2021’de de devam edecek gibi görünüyor. Yurt içinde seyahat edenler için Airbnb, ağaç evler, bungalovlar ya da çiftlik evleri gibi konaklama yerleri sunarak tatilin ilginç olmasına ve yeni yerler keşfediyor hissi yaşanmasına yardımcı oluyor.

Karavan Seyahati

Güvenli bir şekilde sosyalleşmenin yeni popüler yolu haline gelen karavan seyahati, bazı insanların nasıl seyahat ettiğine kadar uzanıyor. Kendilerini arkadaşlarından ve ailelerinden uzakta hissedenler için biçilmiş kaftan olmasıyla da 2021’in seyahat trendlerinden biri haline geliyor. Karavan kiralama konusunda ciddi bir artış gözlemlenmesi, sevdiklerine yakın yaşamak isteyenler için ideal bir seçenek.

ETİKETLER: AİRBNB , 2021 SEYAHAT TRENDLERİ , SEYAHAT