10 Kasım 2016

Doğru Koyu Ruj Rehberi

EDİTÖR: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

2016-17 Sonbahar/Kış sezonunun en iddialı trendi karanlık dudaklara şans verin!  Cüretkar güzellik hamlesi sizi korkutsa da uygulaması ve kullanımı hiç de sanıldığı kadar zor değil, önemli olan nokta size yakışan tonu bulmakta! Tüm dudaklar için unutulmaması gereken bir nokta; karanlık rujları uygulamadan önce dudaklarınızın yeteri kadar nemli olduğundan emin olmanız. Size uygun tonu seçtikten bir sonraki ve en önemli adım ise karanlık dudakları özgüvenle taşımak!

Açık Tenliler

Açık tenliler her tonu kaldırabilir. Gotikten vampa her moda uygun bir ton seçip onu özgüvenle taşıyın. Dikkat etmeniz gereken nokta uygulamada mükemmeliyetçi olmanız! İlk başta  pudra ya da hafif bir fondöten yardımıyla dudakları sabitleyin ve kalem yardımı almadan ruju sürmeyi aklınızdan bile geçirmeyin.

Buğday Tenliler

Buğday tenliler için ideal ton kahve ve bordo tabanlı renkler. Gündüz şıklığına çabasız cool bir dokunuş için gündüz mat rujları tercih edebilirsiniz. Gece ışıltısına da parlatıcılı, koyu rujların karanlık ve gösterişli yüzüyle eşlik edin. 

Esmer Tenliler

Esmer tenliler özgürce koyu dudakların en karanlık tonlarına gidebilirler. Açık tenliler gibi siz de sınırların biraz daha dışına çıkıp, mor, mavi, gri gibi daha yaratıcı renkleri tercih edebilirsiniz.

Bonus Güzellik Hilesi:

Koyu dudaklarınızda daha karanlık ve vamp bir etki yaratmak için siyah göz kalemiyle dudak çerçevenizi çizip sonra siyahlığı dudağınıza dağıtabilirsiniz. Konu güzellik olunca çılgın ve yaratıcı olmaktan çekinmeyin!

ETİKETLER: 2016 SONBAHAR KIŞ , GÜZELLİK , TREND , MAKYAJ , RUJ