16 Mart 2012

Zaman makinesi gibi sergi

Geçtiğimiz Paris Moda Haftası'nın son gününde gerçekleşen Louis Vuitton 2012-2013 Sonbahar/Kış defilesinin ardından açılan Louis Vuitton-Marc Jacobs sergisi, modanın iki gelişimci isminin bir araya geliş hikayesini anlatıyor. Kendi yaşadıkları yüzyılda saygı uyandıran ve yaptıklarıyla moda endüstrisini daha ileriye taşıyan Vuitton ve Jacobs'un sergisinde, paralel yaşam öyküleri iki farklı zaman dilimine göre kurgulanmış.

Biri XIX. yüzyılın endüstrileşmesine diğeri XXI. yüzyılın globalleşmesine denk düşen tasarımcıların Fransız işçiliğini teknik gelişim, stil sahibi yaratım ve artistik işbirliğiyle bir markaya yansıtmaları öne çıkıyor. Gainsbury & Bennett tarafından Paris'teki Les Arts Decoratifs Müzesi'nin iki katına kurgulanan sergide geçmişten günümüze sandıklar, sezon koleksiyonları, fotoğraf çekimleri, özel üretim aksesuarların yanı sıra sanatçılarla yapılan işbirliklerinin ürünleri de sergileniyor.

16 Eylül'e kadar açık kalacak olan sergide ayrıca Marc Jacobs'ın markadaki 15. yılı nedeniyle, tasarımcının özel koleksiyon parçaları ve bazı reklam afişleri de ilk kez sergileniyor.

Serginin açılış gecesinde da moda, sanat ve sinema dünyasının önemli isimleri açılıştaydı. Kısa bir tura çıkmaya ne dersiniz?Foto Galeri için tıklayın.

ETİKETLER: MARC JACOBS , LOUİS VUİTTON