02 Nisan 2010

Yükselen yıldız

Podyumdan beyazperdeye başarılı bir geçiş yapan genç model Lily Cole'un 'esas kız'ı oynadığı Dr. Parnassus bugün vizyona girdi. 1988 doğumlu genç model/aktris filmde doktorun kızı rolünde.

 

2007 yılında St. Trinian's ve 2009 yılında Rage isimli filmlerde rol alan Cole'ü henüz tarihleri netleşmemiş olsa da önümüzdeki aylarda iki filmde daha izleyeceğiz. Bunlardan ilki Roland Joffé'nin yönettiği There Be Dragons. Diğeri ise Marilyn Manson ve Geoffrey Cox ortak yapımı korku filmi, Phantasmagoria: The Visions of Lewis Carroll. Bu filmde de genç model Tilda Swinton ve Evan Rachel Wood gibi başarılı isimlerle aynı kadroda olacak.


Bugüne kadar Vogue'un dört farklı edisyonunda kapak yüzü olan Cole, “Modellikten çok çok farklı geliyor bana, ama farklı olmasını bekliyordum zaten. Daha fazla baskı hissediyorum ve oyunculuğa çok daha fazla konsantre oluyorum. Modellikte kendinizden çok şey katmanız beklenmez. Oysa oyunculukta kendini ispatlamak zorundasın. Bu da işleri daha zorlaştırıyor. Ama aynı oranda da heyecan verici hale getiriyor,” diyor.

 

2010-2011 Sonbahar/Kış defilelerinde podyuma çıkan ve Hermes defilesini kapatan Lily Cole, Cambridge Üniversitesi'nde Sanat Tarihi Bölümü'nde ikinci sınıf öğrencisi.

 

Foto Galeri için tıklayın.

İlgili Başlıklar