20 Mayıs 2017

Yüksek Moda Savaş Mağduru Kadınlar için Tasarlıyor

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Yüksek moda dünyasının girişimci ruhu ve sivil toplum hareketlerine duyduğu hassasiyet bir kez daha farkını ortaya koyuyor. Naomi Campbell’dan Manolo Blahnik’e, modanın ikonik isimleri bu kez kadının gücünü kutlamak ve farkındalık yaratmak için tasarlıyor.

terlik

Flip flops by Manolo Blahnik


Women For Women International için güçlerini Havaianas ile birleştiren isimlerin listesi şöyle: Naomi Campbell, Alice Temperley, Aquazzura, Arizona Muse, Charlotte Olympia, DSquared2, Manolo Blahnik, Mary Katrantzou, Nicholas Kirkwood, Simone Rocha, Stephen Jones ve Swarovski.17-05/20/1620-2-1495263096.jpeg

Stilettos by DSquared2

Projenin küratörü Maria Kastani, Women For Women International’ın savaş bölgelerindeki kadınlara verdiği destek ve yarımdan son derece etkilenmiş. Bunu duyar duymaz bir proje geliştirmek isteyen Kastani Havaianas ile yüksek moda heyetini bir araya getirerek, birbirinden renkli ve deneysel terliklerin ve ayakkabıların tasarlanmasına vesile olmuş. 

17-05/20/1620-4.jpeg

Platforms by Naomi Campbell

1 Temmuz'da düzenlenecek bir müzayedede satılması planlanan tasarımlardan elde edilen tüm gelir Women For Women International aracılığıyla savaş mağduru kadınlara iletilecek.

ETİKETLER: WOMEN FOR WOMEN INTERNATİONAL , MANOLO BLAHNİK , NAOMİ CAMPBELL