12 Aralık 2017

Yeni Givenchy Ailesinden Bir Portre

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

Givenchy

Clare Waight Keller’ın Givenchy’nin kreatif direktörlüğüne getirildiği, 2017’nin Mart ayında ilan edilmişti. Tasarımcı o zamandan bu yana, kedi temalı kampanya fotoğrafları ve Ekim ayının başında sergilediği ilk koleksiyonuyla markada bir dönüşüm yaptığının sinyallerini verdi. Keller’ın en yeni hamlesi ise, Hubert de Givenchy'ye saygı duruşunda bulunduğu ikinci koleksiyonu.

Waight Keller’ın Parisli moda evi için, "Yeni Givenchy ailesinin bir portresi" olarak adlandırdığı Pre-Fall koleksiyonu, son zamanlarda büyük moda evlerinin çekim alanına giren trendinde olduğu gibi, kadın ve erkek giyim koleksiyonlarını bir arada sunuyor.

Yeni koleksiyonunda kentsel etkilerden ipuçları aldığı gözlemlenen Keller, yarattığı kadını ''Şık, entelektüel ve kendine güvenen bir tarzı var’’ diye tanımlarken; erkek için ise ‘’özgür bir ruha sahip ve eğlenceli’’ dedi.

Waight Keller'ın yeni Givenchy'sinin bir sonraki koleksiyonunu beklemeye sabrınız yoksa, Mart ayında Paris Moda Haftası’nda sunulacak Sonbahar/Kış koleksiyonundan önce, Ocak ayındaki couture koleksiyonu merakınızı biraz olsun dindirebilir.

ETİKETLER: GİVENCHY , CLARE WAİGHT KELLER