09 Mart 2010

Vogue Türkiye dünya sahnesinde

Dünya moda sektörünün Vogue Türkiye ile tanıştığı lansman partisi 7 Mart'ta Paris'te yapıldı. Hôtel de Crillon'daki gecede modanın önemli isimleri bir araya gelmişti. Soğuk havaya aldırmadan partiye girmek için kuyrukta bekleyenler içeride şampanya ve votka ile ısındılar.

 

Davete katılan isimler arasında İngiltere'de yaşayan tasarımcılarımız Erdem Moralıoğlu ve Hüseyin Çağlayan, Roberto Cavalli, Pucci'den Peter Dundas, Matthew Williamson, Neil Barrett, Givenchy'den Riccardo Tisci, Olivier Theyskens, Haider Ackermann, Henry Holland, dördüncü kuşaktan Delfina Delettrez Fendi ve Erin Fetherston vardı. Basının ilgisi hiç kuşkusuz en çok Alexander McQueen'in yerine geçeceği söylentisi yayılan Gareth Pugh'un üstündeydi. Karanlıklar Prensi Pugh'un üstünde olan bir diğer şey ise geçen hafta Paris'te sunduğu koleksiyonda yer alan uzun deri ceketiydi.

 

Ülkemizden de geceye Bahar Korçan, Atıl Kutoğlu, Arzu Kaprol, Mehtap Elaidi, Ayşe-Ece Ege (Dice Kayek) ve Aslı Filinta'nın yanı sıra Yazbukey'den tanıdığımız Yaz ve Emel Kurhan kardeşler de katıldı. Yaz Kurhan'ın Vogue kapaklı aksesuarı ilgi çekiciydi. Aslı Filinta ise kendi elbisesini giymeyi seçen tasarımcılardandı.

 

Partinin boy ortalamasını yükselten top modeller Karolina Kurkova, Maryna Lynchuk, Trish Goff ve Vogue Türkiye'nin Mart kapağının yüzü Jessica Stam ise davet boyunca kameraların gözünü ayırmadığı isimlerdendi. Erdem'den seçtiği 2010 İlkbahar/Yaz koleksiyonuna ait elbise ve ayakkabısıyla partiye katılan Stam, kapak olduğu mart sayısını elinden bırakmadı.

 

Love dergisinin son kapağını çeken Mert Alaş ve Marcus Piggott, Riccardo Tisci ile bu kez kameralara kendileri poz verdi. Mario Testino, yönetmen/fotoğrafçı Ellen von Unwerth, CSI dizisinden tanınan Amerikalı oyuncu Gary Dourdan ve Ungaro ile tasarım serüvenini sonlandıran Lindsay Lohan de davetliler arasındaydı.

 

Yaklaşık 900 kişinin katıldığı geceye Türkiye'den giden davetliler arasında Siren Ertan-Gökhan Çarmıklı, Nazlı-Önder Öztarhan, Serdar Erener, Nil Karaibrahimgil, Ayşe Arman, Tuğçe Kazaz, Murat Pilevneli, Tuğba Ünsal gibi isimler vardı. Davet süresince NTV'nin otel balkonundan yaptığı canlı yayında Ece Sükan da konuklarla sohbet ederek gecenin nabzını tuttu. Üç odaya ayrılan mekanda gerçekleşen davette konuklar gece yarısını geçirene kadar kaldılar. Müzik ve dans partiye son noktayı koydu.

 

Partiye evsahipliği yapan ve kırmızı bir Hakan Yıldırım giyen Vogue Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Seda Domaniç davet boyunca konukları kapıda karşıladı. Condé Nast International CEO'su Jonathan Newhouse, Vogue Amerika'dan Anna Wintour ve Hamish Bowles, Vogue Paris'ten Carine Roitfeld, Vogue İtalya'dan Franca Sozzani, Vogue Hindistan editörü Priya Tanna, Vogue Rusya'dan Aliona Doletskaya, Style.com editörü Tim Blanks, Çin Vogue'undan Angelica Cheung ve Vogue Japonya'dan Mitsuko Watanabe ile Anna dello Russo da Domaniç'i yalnız bırakmamıştı.

 

Vogue Türkiye'nin bir prömiyeri niteliğinde geçen bu lansmanın ardından İstanbul'da daha kapsamlı bir davetin hazırlıkları başladı bile. Ama öncesinde Hôtel de Crillon'daki geceden ilginç kareleri görmek için tıklayın.

Style.com'daki fotoğraflar için tıklayın.

Vogue İtalya'daki fotoğraflar için tıklayın.

WWD'nin haberi için tıklayın.

ETİKETLER: ROBERTO CAVALLİ , RİCCARDO TİSCİ , CARİNE ROİTFELD , BAHAR KORÇAN , DİCE KAYEK , MARİO TESTİNO , ARZU KAPROL , ASLI FİLİNTA , ANNA WİNTOUR , ERDEM , MATTHEW WİLLİAMSON , LİNDSAY LOHAN , OLİVİER THEYSKENS , KAROLİNA KURKOVA , JESSİCA STAM , TUĞÇE KAZAZ , FRANCA SOZZANİ , TİM BLANKS , HAİDER ACKERMANN , MERT ALAŞ , MARCUS PİGGOTT , GARETH PUGH , ERİN FETHERSTON , HAMİSH BOWLES , YAZ KURHAN , MEHTAP ELAİDİ , YAZBUKEY , EMEL KURHAN , JONATHAN NEWHOUSE , ATIL KUTOĞLU , PRİYA TANNA , ANGELİCA CHEUNG , AYŞE ARMAN , NİL KARAİBRAHİMGİL , NEİL BARRETT , ELLEN VON UNWERTH , SİREN ERTAN , TRİSH GOFF , KAZUHİRO SAİTO , ALİONA DOLETSKAYA , TUĞBA ÜNSAL , MARYNA LYNCHUK , DELFİNA DELETTREZ FENDİ , HENRY HOLAND , PETER DUNDAS