02 Mart 2017

Vogue Arabia'dan Gigi Hadid'li Muhteşem Lansman

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Vogue Arabia’nın ilk sayısının çıkmasını aylardır bekliyoruz. Yayın hayatına geçen yıl Ekim'de web sitesiyle başlayan Condé Nast’ın son üyesi Vogue Arabia, ilk sayısını Gigi Hadid’in başrolde olduğu nefes kesen bir kapakla kutluyor. Inez Van Lamsweerde ve Vinoodh Matadin’in ezel olarak Vogue Arabia kapağı için gerçekleştirdiği çekimler, Orta Doğu'nun mistik ve tutkulu DNA'sını muhteşem bir hikayeyle yansıtıyor.

Vogue Arabia

İlk kapakta Gigi Hadid’in tercih edilmesi tesadüf değil. Arap kökenli olan Gigi Hadid’in babası Mohammed Anwar Hadid Filistinli. Vogue Arabia’nın genel yayın yönetmeni Deena Aljuhani Abdulaziz, Arap dünyasının ortak bir moda hikayesine ihtiyaç duyduğunu ve bu hikayenin global bir marka aracılığıyla aktarılmasının bir devrim olduğunu düşünüyor.

vogue arabia gigi hadid cover

Vogue Arabia’nın lansmanı sadece Orta Doğu’da değil, Batı dünyasında da büyük yankı uyandırdı. Condé Nast’ın uluslararası pazarlama ve içerik direktörü Karina Dobrotvorskaya bu sürecin bir parçası olmaktan son dereye heyecanlı ve mutlu. Vogue Arabia’nın dergicilik sektöründeki en heyecanlı gelişmelerden biri olduğunu söyleyen Dobrotvorskaya'nın dikkat çektiği bir başka konu ise  hem Arapça hem İngilizce yayınlanan Vogue Arabia'nın Orta Doğu'yla sınırlı kalmayan global gücü. Vogue Arabia'nın web sitesini ziyaret etmek için tıklayın!

ETİKETLER: VOGUE ARABİA , GİGİ HADİD , INEZ&VİNOODH , CONDE NAST