12 Şubat 2019

Victoria Beckham, Egzotik Deri Kullanımına Son Verdi!

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

victoria beckham, kürk, egztik deriFotoğraf: @victoriabeckham

Chanel’den sonra Victoria Beckham da koleksiyonlarında yeni politikalar uygulayacağını açıkladı. Katı bir kürk kullanmama politikasını sürdüren marka, şimdi de egzotik deri kullanımına son veriyor.

Victoria Beckham'ın marka sözcüsü verdiği demeçte, “Bir işletme olarak, bir süredir daha az çevresel etkiye sahip, daha etik kaynaklı ürünlerin kullanımını arttırmak istiyoruz. 2019 Sonbahar/Kış hazır giyim defilemizden itibaren gelecekteki tüm koleksiyonlarda egzotik derileri kullanmayı bırakacağımızı doğrulamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu karar sadece markanın değil, müşterilerimizin isteklerini de yansıtıyor” dedi.

Pozitif değişim sadece tasarımcılarla da sınırlı değil. Uluslararası moda başkentlerinden Los Angeles, Şubat ayında ilk Vegan Moda Haftası'na ev sahipliği yaptı. LA'in bu tavrı; bilinçli tasarımcıların sergilenmesi, kürk satış ve üretim yasağını izlemiş ve insancıl moda konusunu örnek alması gereken New York, Londra, Milan ve Paris’in de göz önünde bulundurması için sık sık gündeme getirdi.

ETİKETLER: VİCTORİA BECKHAM , KÜRKSÜZ MODA , CHANEL