11 Mart 2018

Vetements'un Parisli Pop-Up Mağazası

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

Vetements

Geçtiğimiz ay Harrod’un vitrinleri, Vetements’un eski kıyafetleri geri dönüştürdüğü haberiyle, yeni bir girişim başlatmıştı. Vetements bu sefer ise, 2 Mart'ta 18 Avenue Matignon'da, Parisli mağaza Montaigne Market ile ortaklaşa bir pop-up store açtı.

Montaigne Market, 2005 yılında Avenue Montaigne'de kurulmuş, bölgede türünün ilk örneği olan çok markalı bir butik. Taşınma ve yenileme işlemleri için kapandıktan sonra, mağaza bir ay boyunca açık kalacak olan pop-up store için Vetements ile ortaklık kurarak, büyük bir hızla tekrar açıldı. Vetements’un Lüks butikteki geçici alanı, 7 Nisan Cumartesi gününe kadar devam edecek.

Vetements

Vetements'un şimdiye kadar en çok işbirliği yaptığı koleksiyonlarından olan 2018 İlkbahar/Yaz koleksiyonundan ortaya çıkan parçalar da, mağaza pop-up'ında mevcut.

Marka, resmi Instagram hesabında yaptığı açıklamada mağazada rahat deri sandalyeler, koyu renkli ahşap mobilyalar, giysi, ayakkabı ve aksesuarların sergilendiği dolapların bulunduğu, yaşam alanı gibi bir pop-up mağazası tasarlandığını açıkladı. Montaigne Market önümüzdeki beş hafta boyunca 2018 İlkbahar/Yaz koleksiyonuna ev sahipliği yapacak.

ETİKETLER: VETEMENTS , MONTAİGNE MARKET , HARRODS