18 Mart 2010

Tuğba Kuzdere

Sezon hareketleniyor. Genç jenerasyon tasarımcıların buluşma platformu Galata'daki Building de 19 Mart'ta yeni sezonun örtüsünü çekiyor. Bakın altından kimler çıkacak. Building food lab&apparel&art'ın Moda Koordinatörü Tuğba Kuzdere'ye sorduk.!..!

 

Building'le özdeşleşmesini istediğiniz felsefe nedir tam olarak?

Üzerinde durduğumuz nokta, Build your own fashion. Yani kişinin kendi modasını başka yerde bulamayacağı ve couture'e yakın ürünlerle aslında bunu sağlayabileceği.

Yani Building için moda?..

Kişinin kendisini yenilediği, özleştirdiği bir terim... Sonuçta Building'in müşerilerinin sahip olduğu şey moda değil, stil.

Peki Building'e uğrayıp bir şeyler almak için üç geçerli neden söyler misin?

Kişiye özel styling, yegane tasarımlar ve fiyatlar.

Başka hiç bir yerde bulamayacağımız Building markaları/ürünleri/tasarımcıları var mı?

Nazlı Bozdağ, Eda Akpınar ve Vanessa-Raisa'nın couture bikinilerinin; Gökçen Ataman'dan kedi-köpek couture ürünlerinin; Ceylan Zigoşlu, Nazlı Ceylan Balduk Kurtul, Elif Ergin, %100 Magenta ve Zeynep Duygulu'nun el yapımı ayakkabılarının İstanbul'daki tek satış noktasıyız. Zeyep Tosun, Berra Terzioğlu, Burçak Ertem, Paristanbul ve Milkyhead'in de sadece Building'e özel koleksiyonları bulunuyor.

Koleksiyonlar dönemsel mi, yoksa bir giren sürekli kalıyor ve yenileri mi ekleniyor?

İşbirliği yaptığımız tasarımcılar her 3-4 ayda bir değişim gösteriyor. Ürünlere de her hafta yenileri ekleniyor. Yani Building'e her gelişinizde yeni ürünlerle tanışma ihitmaliniz çok yüksek.

Yakın gelecekte neler olacak mekanda?

19 Mart Cuma günü “Build your own fashion” 2010 İlkbahar/Yaz açılış kokteylimiz var. Bu seçki 19 Temmuz'a kadar devam edecek. Eylül ayından itibaren de 2010-2011 Sonbahar/Kış sezonu için yeni isimler ve tasarımlarla karşınızda oluruz.

Serdar-ı Ekrem Sk., 27/A, Galata (Doğan Apt. karşısı); 0212 243 07 17.


-Barış Çakmakçı

İlgili Başlıklar