20 Mart 2017

Tom Ford Geleneksel Yüksek Moda Takvimine Geri mi Dönüyor?

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Yüksek moda dünyasını ikiye bölen 'şimdi gör ve hemen al' stratejisi uygulamaya geçtiğinden bu yana tartışmaşlar devam ediyor. Sonbahar/Kış 2016 sezonu itibari ile başta Burberry olmak üzere Tom Ford, Tommy Hilfiger ve Ralph Lauren'in de dahil olduğu yeni pazarlama planının bilançosu yayımlandı. Burberry genel tablodan memnun görünse de, Tom Ford satışların beklentiyi karşılamamasından şikayetçi. Özellikle Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonunun düşük satış rakamı Bay Ford'u geleneksel yüksek goda takvimine her an geri döndürebilir.

Tom FordFotoğraf: Indigital

Tüketiciyi esas alan güncel ve dinamik bir sistem olan 'şimdi gör ve hemen al' stratejisi, yeni koleksiyona sahip olmak için 6 aylık bekleme süresini ortadan kaldırıyor. Geleneksek yüksek moda kurallarını, dijital dünyanın hızına uyarlamayı amaçlayan bu yeni formül, görünen o ki Tom Ford'u hayal kırıklığı yaşatmış. 

Mağazalar arası dağıtımda yaşanan aksamalardan şikayet eden Tom Ford, podyumdan direkt satışa geçme sürecinin dijital dünyanın hızına şimdilik ayak uyduramadığını düşünüyor. Kulislerde New York Moda Haftası'na dönüş yapacağı konuşulan Ford'un, "Koleksiyonumu herkesten önce ben tanıtmak istiyorum." dediği de biliniyor.

 

Tom Ford’tan 30 Yıllık Aşkın Sırları

Tom Ford’a dışarıdan baktığımızda kusursuz bir hayat profili çiziyor. Kariyerinin zirvesinde, elinin değdiği her işte başarılı ve gün içerisinde her haliyle her an özel bir etkinliğe veya davete katılacak kadar şık ve özenli. O aşk hayatında da kariyerindeki kadar istikrarlı ve başarılı. 30 yıldır hayatını paylaştığı biri var. Başarılı moda yazarı Richard Buckley. İşte Tom Ford'tan 30 yıllık aşkın sırları: 

ETİKETLER: TOM FORD , ŞİMDİ GÖR VE HEMEN AL