09 Haziran 2010

Todd Selby

On yıl önce arkadaşlarının kutu kadar evlerini fotoğraflıyordu, bugün ünlülerin loftlarında cirit atıyor. Todd Selby merak zaafımızı çok iyi açıdan yakaladı, şimdi keyfini sürüyor.

 

Siteyi açmaya nasıl karar verdin?

Bir derginin fotoğraf departmanında çalışıyordum. Dergide çalışmak eğlenceli iş, bir süre daha yaparım diyordum. Ama fark ettim ki, fotoğraf çekmek benim için daha keyifli. Akşam gidilen fotoğraf kurslarına yazıldım ve arkadaşlarımın evIerinde fotoğraflarını çekmeye başladım. Bu tam 10 yıl önceydi. İki sene evvel bu fikrime geri dönmeye karar verdim ve yaratıcı insanları, yaratıcı evlerinde kareleyip bunlarla kendi sitemi kurdum.

 

Vakit nasıl geçiyor peki?

Bol bol seyahat ediyorum, ilginç insanlar tanıyorum, evlerini karıştırıyorum ve onlara milyonlarca soru soruyorum. Resimlerini çiziyorum, resimlerini çekiyorum. Üstelik programımı kendim yapıyorum. Hiç fena sayılmaz, öyle değil mi?

 

Kendinle en gurur duyduğun an?

Kitabımın çıktığı gün. İki yıldır üzerinde çalıştığım rüyam gerçek oldu. Üstelik içinde sticker'lar da var.

 

Çekimler nasıl geçiyor?

Bir ev çekimi için yaklaşık üç saatimi harcıyorum. Aydınlık, karanlık, küçük, büyük her tür evden iyi sonuç çıkarabilirim. Bundan 10 yıl önce bu işe ilk başladığımda arkadaşlarımın Manhattan'daki kutu kadar evlerinde tecrübe edinerek piştim ne de olsa. Nereye gitsem bu evlerden büyüktür.

 

İlham kaynağın?

Lil Wayne ve Young Jeezy (Amerikalı rap şarkıcıları). Her gün bana kandırmacalarla dolu hikâyeler anlattıkları için ona minnettarım.

 

Senin en sık tıkladığın siteler hangileri?

Thecobrasnake.com, williameadon.com ve Backyardbill.com.

 

Kendiyle ilgili şikayetin?

Çok yemek yiyorum.

 

-Zeynep Yapar

İlgili Başlıklar