F

03 Haziran 2010

Tina Brana

Parkbravo kadınını daha çağdaş ve feminen bir çizgiye taşıyan yeni koleksiyonu, markanın kreatif direktörü Tina Brana anlatıyor.

 

İlham kaynaklarınız neler?

En temel ilham kaynağım duygularım; bazen çalıştığım İtalyan kumaşçılarının koleksiyonlarını ve tasarım kitaplarını incelerken, bazen yaratıcılığımı körükleyen sahnelerden ve mobilyalardan, bazen özellikle 1930‘lu yılların çok önemli Fransız terzilerinin sanat ve moda kitaplarından ve kimi zaman da zevk için veya iş için çıktığım ve en tercih ettiğim mağazaları; Milano'daki 10 Corso Como, Paris'teki Colette ve Merci, Londra'daki Nama'yı ziyaret etmemi sağlayan yolculukardan doğuyorlar.

 

Bugüne kadarki en modaya dair anınız hangisiydi?

İş hayatım süresince bir çok böyle an yaşadım. Ama bugün bile çok büyük bir heyecanla hatırladığım 80'li yılların sonunda moda dünyasına girmeye Fashion Week için Paris'e gittiğim ve Montana, J.P. Gaultier, Comme des Garçons, Romeo Gigli, Chloe gibi temel bir geçiş rolü olan modacıların unutulmaz defilelerini izleme şansı yakaladığım zamandır.

 

En çok ne zaman zorlanıyorsunuz?

Fikirlerimin somutlaşması gerektiği an. Çünkü bir moda çizimini gerçeğe dönüştürmek pek kolay değil...

 

Parkbravo kadını nereye gidiyor?

Her zaman daha dinamik, değişik, rafine ve dolayısıyla daha çağdaş olmaya yöneliyor.

 

Parkbravo koleksiyonunda en favori parçanız hangisi?

Benim için bir seçim yapmak oldukça zor. Çünkü Parkbravo koleksiyonu bütünüyle önemli bir koleksiyon. Ama kesinlikle bende heyecan uyandıran feminen kalıplar, renkler ile değerli kumaşların elbiselerde bir denge oluşturduğu bölüm. Ayrıca pantolonların daha sofistike görünmeleri için hafif ve yumuşak kumaşlarla birlikte sunulduğu bölümü beğeniyorum.

 

İstanbul'u nasıl buluyorsunuz?

İstanbul çok büyüleyici bir şehir. Güçlü güzellik hissi veren bir şehir. Son derece yaşanmış ve kültür dolu bir şehir... Pozitif bir şehir ve geleceğe dönük ama aynı zamanda kendi geçmişine bağlı... Ve sonuç olarak güçlü bir kişiliğe sahip bir şehir...

 

Kendi stilinizi nasıl tanımlarsınız?

Feminen, duygusal, rafine, seçkin ve çağdaş...

 

-Barış Çakmakçı

İlgili Başlıklar