23 Mayıs 2018

Theory'nin Yeni Kreatif Direktörü: Francesco Fucci

YAZI: İNAN KIRDEMİR

18-05/23/francesco-fucci-portrait.jpg

Fotoğraf: Theory

"Theory'nin DNA'sına yoğunlaşıp, kumaşlara dair yeni kavramlar yaratmak, Theory kadınının bugünkü güçlü duruşunun altını çizmek istiyorum."  5 yıl boyunca The Row'un tasarım direktörü olan Francesco Fucci'nin yeni evine geçerken kurduğu ilk cümleler bunlar. Bahsettiği öze dönüş ve kumaş oyunu, marka bünyesinde tasarladığı ilk koleksiyona da yansıyor.

18-05/23/theory-lookbook.jpg

Fotoğraf: Theory

Francesco Fucci'li Theory'den Ne Bekleyebiliriz?

Bir nevi ön tanıtım görevi gören koleksiyonda fark ettiğimiz gibi, Fucci'nin Theory dünyasında, 1997'de markanın kurucu ortağı Andrew Rosen'ın referansları çokça mevcut. Bol kesim, dökümlü pantolonlar gözümümüze ilk takılan parçalar. Bu arada Fucci'nin, yalnızca kadın giyim koleksiyonlarından sorumlu olduğunu not düşelim.

 18-05/23/theory-lookbook2-1527065738.jpg

Fotoğraf: Theory

Francesco Fucci Kimdir?

İtalya'nın Santa Maria a Vico kasabasında dünyaya gelen Fucci, Nepal'de kumaş ve model üretimiyle alakalı eğitim almış. Daha sonra Milano ve Paris'te deneyim kazanan tasarımcı, yükseliş merkezim dediği New York'a taşınmış. The Row'dan önce Diane von Furstenberg ve Francisco Costa yönetimindeki Calvin Klein'la çalışması da o dönme denk geliyor.

 

 

ETİKETLER: THEORY , THE ROW , FRANCESCO FUCCİ , KREATİF DİREKTÖR