12 Eylül 2012

Tanıtım-Uluslararası moda eğitimi

171 yıllık tarihiyle dünyanın ilk moda okulu ESMOD'un,  21. Okulu ESMOD İstanbul yeni dönem Diploma Programı kayıtları devam ediyor.

 

Paris'te Master
1841 yılında, Paris'te kurulan 171 yaşındaki okulun, bugün 22 farklı şehirde, 4000'in üzerinde öğrencisi ve 350 eğitmeni bulunuyor. ESMOD'un tüm okullarında aynı eğitim uygulanıyor, deneyimli yabancı eğitmenleri ESMOD tecrübesini İstanbullu öğrencilere aktarıyorlar.
Üç yıllık eğitimleri boyunca öğrencilerine diğer ESMOD okulları arasında değişim programı imkânı sunan ESMOD İstanbul'un mezunları Paris, Berlin ya da Cenevre'de “Fashion Business” alanında master da yapabiliyorlar
.

 


Güçlü işbirlikleri
ESMOD İstanbul öğrencileri birinci sınıftan itibaren BİLstore, Park Bravo ve Vakkorama gibi sektörün ileri gelen firmalarına tasarımlarını sunuyor, seçilen öğrenci tasarımları bu firmaların mağazalarında öğrencilerin kendi isimleriyle satılıyor.
İlk iki yıl A'dan Z'ye teknik eğitim alan öğrenciler, üçüncü yılda yine yabancı eğitmenler rehberliğinde kendi koleksiyonlarını hazırlıyor ve yılsonu defilesi ile profesyonellere sunuyorlar. Geçtiğimiz yıl haziran ayında Fransız Sarayı'nda yapılan karma defileyi izleyenler bir sonraki yılın koleksiyonlarını heyecanla bekliyor.
Ayda iki kere “fashion talk” organizasyonlarıyla yurtiçi ve yurtdışından profesyonelleri okulda konuşma yapmaya davet eden ESMOD İstanbul, öğrencilerinin ilk yıldan itibaren sağlam bir iş ağı edinmesine yardımcı oluyor.


Kariyer İmkânı
ESMOD'un dünyaca ünlü, saygın moda evlerinde Ece Ege, Suzy Menkes, Thierry Mugler, Christophe Decarnin gibi binlerce mezunu bulunuyor. ESMOD öğrencilerinin mezun olduktan sonraki ilk 6 ay içerisinde istedikleri işe kabul edilme oranları %96.

 

ESMOD İstanbul Kısa Programlar ve Atölye Çalışmaları
Moda Tasarımı Programı
Başlangıç ve ileri seviye olarak iki bölüme ayrılan program, temel çizim teknikleri eğitiminden başlayarak koleksiyon hazırlama sürecine kadar izlenen yolu öğretmeyi amaçlıyor.
Tarih: 12 Eylül Çarşamba
Saat: 18.30-21:30 ?
Süre: 15 Hafta ?
Yer: ESMOD İstanbul

Elle Shoes Ayakkabı Tasarımı Atölyesi
Modanın ayak sesi olan ELLE, ESMOD Istanbul işbirliği ile yaratıcı gençleri destekleyerek onları ayakkabı tasarımı hakkında bilgilendirmeyi hedefliyor. Ekim ayında yapılacak çalışmada; öğrenciler, ayakkabıcılık mesleği hakkında bilgilendirilirken, yaptıkları tasarımlardan biri de ELLE Shoes tarafından hayata geçirilecek.? 

?Tarih: 2 Ekim 2012 Salı
Saat: 19.00-21.30
Süre: 5 hafta?
Yer: ESMOD İstanbul

ABC of Fashion Business
Başak-Defne Kocabıyıkoğlu eğitmenliğinde gerçekleşecek 4 haftalık programın ana başlıkları;
Fashion Industry, Fashion Trends, Fashion Buying&Merchandising, Fashion Communication.
Tarih: 3 Ekim Çarşamba ?
Saat: 18.30-21.30 ?
Süre: 4 hafta?
Yer: ESMOD İstanbul

Drapaj Atölyesi
Dünyaca ünlü drapaj ustası Nils Christian Ihlen-Hansen yalnızca kısa bir süre için İstanbul'da olacak. Ünlü eğitmen, 1 haftalık yoğun Drapaj Teknikleri atölyesinde İstanbullu öğrencilerle buluşacak.
Tarih: 19-23 Kasım 2012?
Saat: 18:30-21:30 ?
Süre: 5 gün?
Yer: ESMOD İstanbul

Nils Christian Ihlen-Hansen kimdir? ?
1966 yılında Paris'e yerleştikten sonra Fransa'nın geleneksel Haute Couture okulunda (Ecole de la chambre syndicale de la couture parisienne) eğitimini tamamlamıştır. Yves Saint Laurent, Guy Laroche, Jean Patou, Balmain gibi moda tarihini yazan birçok isimle birlikte çalışmış, drapaj teknikleri konusunda ustalaşmış, bugün neredeyse tüm moda okullarında kaynak olarak kullanılan “Art of Draping” kitabını yazmıştır. Paris'te geçirdiği 30 yıllık başarılı kariyerinin ardından “Legion d'honneur” nişanıyla ödüllendirilmiştir. Esmod OSLO'nun da kurucusu olan Nils Christian halen ESMOD okullarında eğitmenliğini sürdürmektedir.

OPEN DAY- 1 Day Fashion Event
Esmod İstanbul hakkında daha fazla bilgi almak için salı günü gerçekleşecek “OPEN DAY” ‘e gidebilir,
ESMOD'un yabancı eğitmenlerinin katılımıyla gerçekleşecek ücretsiz bir atölye çalışmasına katılabilirsiniz.
Tarih: 11 Eylül Salı?
Saat: 17.00-19.30
Yer: ESMOD İstanbul

https://www.esmodistanbul.com.tr

İlgili Başlıklar