09 Ağustos 2014

Suzy Menkes: LVMH Yemeği Ve Dimitri Naiditch Konseri

YAZI: SUZY MENKES

 

Dimitri Naiditch trio ile klasik müzik ve caz konseri
Fotoğraf kredisi: SGP

Ukraynalı Dimitri Naiditch’in liderliğindeki piyano, bir çift bas ve davuldan oluşan trio. Ve bu müzik şölenini dinleyenler ise inanılmaz bir topluluk.

Hemen girişte, koruyucular gibi eski taş duvarların nişlerine yerleştirilmiş asil simalardan oluşan mermer kafalar bulunuyordu.

Akşam yemeği için hazırlanmış şık masa
Fotoğraf kredisi: SGP

 

Roma’nın Rönesans dönemindeki en ihtişamlı anıtların bulunduğu Palazzo Farnese’den sanat parçaları vardı.

Ayrıca bunların arasında yontulmuş bedenleri sesten titreyen frezeler ve heykeller de yer alıyordu.

 

Dimitri Naiditch’in performansı
Fotoğraf kredisi: SGP

 

Ve o nasıl bir müzik! Bach’tan Mozart ve Tchaikovsky’ye uzanan klasik müzik ve cazın büyüleyici bir kombinasyonu. Müzisyenlerin bu yaratıcı programı, LVMH - Moët Hennessy Louis Vuitton’un akşam sahnesinin kalbindeydi.

Roma’nın muazzam anıtlarından birinde gerçekleştirilen bu organizasyonun arkasında LVMH’ın başkan yardımcısı ve Bernard Arnault’nun son 30 yıldır sağ kolu olan Pierre Godé vardı.

 

Fendi’nin CEO’su, Pietro Beccari, LVHM’ın başkan yardımcısı Pierre Godé, Fransız büyükelçisi Alain Le Roy ve Nicola Bulgari
Fotoğraf kredisi: SGP

 

Pierre Godé konuşmasında “Bu akşam, hem dostlarımız hem de iş ortaklarımız olan İtalyan şirketlerinin şerefine burada hep birlikteyiz.” diyordu.

 

Elisabetta ve Pietro Beccari, mücevher tasarımcısı Osanna Visconti di Modrone ile birlikte
Fotoğraf kredisi: SGP

 

Ön sıradaki misafirler arasında, aslında ev sahiplerinden biri olan Fendi’den Pietro Beccari ve Bulgari’den Jean-Christophe Babin oturuyordu.

 

Carla Fendi ve Pierre Godé
Fotoğraf kredisi: SGP

Bulgari’ler ve Fendi’lerden de bir grup vardı. Carla, Silvia Venturini  Fendi ve Londra’da mücevher mağazası açmayı planlayan kızı Delfina Delettrez tüm günü Karl Lagerfeld ile İlkbahar koleksiyonu üzerine çalışmak için geçirmişti.

 

Delfina Delettrez ve İtalyan aktris Alba Rohrwacher
Fotoğraf kredisi: SGP

Aynı zamanda Pucci ailesinden Marchesa Cristina Pucci di Barsento ve kızı Laudomia ve Laudomia’nın eşi Alessandro Castellano vardı.

 

Fondazione Altagamma’nın direktörü Armando Branchini, Pucci’nin CEO’su Laudomia Pucci ve gazeteci Bruno Vespa
Fotoğraf kredisi: SGP

 

Mimari ile bütünleşen uzun masalar üzerindeki buket buket çiçekler ile tatlı bir yaz tazeliği sunan bu olağanüstü gece için Roma’nın yüksek sosyetesi bir araya gelmişti.

 

Sosyeteden Gianalberto Scarpa ve Ludovica Leuzzi D'aragona
Fotoğraf kredisi: SGP

Dimitri Naiditch’in keyifli bir tavırla klasik müzikten caza geçişi ile ayaklar ritim tutmaya başladı.

Gecenin diğer yıldızı ise Michelangelo’ydu. Sarayın avlu ve yerleşimi ile revize edilmiş görüntüsü ve üsteki büyük teras konuklara güzel bir yemek yeme şansı veriyordu.

İç kapılar hatta Büyükelçi Alain Le Roy’un ofisi bile freskler ve Annibale Carracci’nin Farnese galerisindeki eserlerini sergilemek için açıktı.

Lüks toplantılar genellikle ruhu olmayışı ile kritik edilirler. Ama bu gecenin sanatsallığı, kesinlikle yaşamın en saf lüksünün sıradışı bir anına dairdi.

Suzy ve Elisabetta Beccari
Fotoğraf kredisi: SGP

 

İlgili Başlıklar