10 Mart 2010

Stil zirvesi

Dünya modasına yön veren Vogue'un ve Vanity Fair'in uluslararası edisyonlarının ardındaki yaratıcı imzalar 8 Mart Pazartesi akşamı bir araya geldi. Her yıl gerçekleşen bu stil zirvesinin evsahibi Condé Nast International CEO'su Jonathan Newhouse'tu. Davet için zirvenin atmosferine yakışır bir şekilde, Avenue Victor Hugo'daki Art Deco dokusuyla öne çıkan deniz ürünleri restoranı Prunier seçildi. Konuklar, limitli kapasiteye sahip mekanda, her masada farklı edisyonlardan birer editör oturacak şekilde yerleştirilmişti.

Gece, şampanya eşliğinde Jonathan Newhouse'un yaptığı konuşma ile başladı. Geçtiğimiz yıl yemeğin düzenlenmemesine gönderme yapan Newhouse, esprili bir şekilde "Geri döndük ve bir daha asla gitmeyeceğiz," dedi. Konuşması boyunca Vogue Türkiye'yi öven ve Haftanın Yıldızı ilan eden Newhouse, Vogue çizgisine uygun bir dergi yaptığı için Vogue Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Seda Domaniç'i ve ekibini tebrik etti.

Yemeğe katılan isimler arasında Domaniç'in yanı sıra Vanity Fair İngiliz Vogue'undan Alexandra Shulman and Lucinda Chambers, Vogue İtalya'dan Franca Sozzani, Vogue Paris'ten Carine Roitfeld, Olivier Lalanne, Emmanuelle Alt ile Vogue Almanya'dan Christiane Arp, Vogue Portekiz'den Paola Mateus, Hindistan Vogue'undan Priya Tanna, Vogue Meksika'dan Eva Hughes, Vogue Japonya'dan Mitsuko Watanabe ve Anna dello Russo ve Çin Vogue'unun editörleri Angelica Cheung ve Nicoletta Santoro da vardı.

Gecenin diğer renkli konukları arasında ise kendine özgü stiliyle Anna Piaggi, The Row markasının tasarımcıları Olsen ikizleri, dünyaca ünlenen blogger'ler Scott Schumann ve Garancé Dore, Valentino'nun kreatif direktörü Pier Paolo Piccioli, Balmain'in kreatif direktörü Christophe Decarnin, Lanvin'in kreatif direktörü Alber Elbaz da vardı.

Fotoğrafları görmek için tıklayın.

ETİKETLER: CARİNE ROİTFELD , MARY KATE OLSEN , ASHLEY OLSEN , ALBER ELBAZ , CHRİSTOPHE DECARNİN , JONATHAN NEWHOUSE , FRANCA SOZZANİ , ALEXANDRA SHULMAN , EMMANUELLE ALT , PİER PAOLO PİCCİOLİ , EVA HUGHES , PRİYA TANNA , NİCOLETTA SANTORO , GARANCE DORE , PAOLA MATEUS , MİTSUKO WATANABE , ANGELİCA CHEUNG , OLİVİER LALANNE , LUCİNDA CHAMBERS , ANNA PİAGGİ , CHRİSTİANE ARP , SCOTT SCHUMANN