09 Ocak 2019

Stella McCartney, Kaia Gerber ve Kate Moss'tan Kadın Dayanışması

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Kate Moss

Fotoğraf: Johnny Dufort

Sürdürülebilir yüksek moda dendiğinde aklınıza ilk hangi isim geliyor? Stella McCartney değil mi? 2019 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda yüzde 60’a yakın bir oranla sürdürülebilir materyal kullanarak bu alanda bir öncü, bir lider. Bu oranı her sezon daha fazla artırmak için müthiş bir efor harcıyor. Şu sıralar Kering Grubu’ndan hisselerinin tamamını geri alan McCartney, elde ettiği bağımsızlıkla birlikte son moda kampanyasını kutluyor.

 

Kate Moss

Fotoğraf: Johnny Dufort

Johnny Dufort imzalı kampanyanın başrollerini Kate Moss ve Kaia Gerber paylaşıyor. "Bu kadınlarla aramda gerçek bir bağ var!" diyor, Stella McCartney. Moss ile nasıl olmasın ki? Düşünsenize, 1995 yılında Central Saint Martins’ten mezun olurken düzenlediği mezuniyet defilesinde yürüyen süpermodel, şimdi kampanyasının başrolünde.  

 

Kate Moss

 

Fotoğraf: Johnny Dufort

İngiliz Vogue’una konuşan tasarımcı çekimlerin inanılmaz geçtiğinden bahsediyor. "Kate ve Kaia’nın duru güzellikleri fotoğraflardan taştı!" Çevre duyarlılığı, kadın hakları, hayvanlar ve eşitlik derken bu çalışmanın yalnızca basit bir moda kampanyası olmadığını da vurguluyor. "Bu yakın arkadaşların kadın dayanışması" diyor.

 

Kate Moss

Fotoğraf: Johnny Dufort

Kate Moss ve Kaia Gerber’ı dairelerin içinde poz verirken görüyoruz. Bu kesinlikle dairelerin içine hapsoldukları anlamına gelmiyor diye uyarıyor, Stella McCartney. Tam aksine bir mucizeden bahsediyorlar. Kadının mucizesinden. Bir öğrenim döngüsü aynı zamanda. Bizden öncekilerden öğrenip, sonrakilere aktaracağımız eşsiz bir döngü.

Stella McCartney 2019 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu

ETİKETLER: KATE MOSS , KAİA GERBER , STELLA MCCARTNEY , 2019 İLKBAHAR/YAZ , JOHNNY DUFORT