09 Mayıs 2018

Soho'nun Sanatsal Mirası Gucci Wooster'da Buluşuyor

gucci

Wooster Caddesi’nden West Broadway’a kadar uzanan koca bir blok üzerine yayılan ve artık Gucci Wooster binası olarak kullanılacak yapı, geçmişte bir kalem fabrikası olarak faaliyet gösteriyormuş ve şimdilerde, 155 yıllık tarihiyle tarihi eser koruması altında.

Gucci, New York, Soho’daki ilk mağazasını 63 Wooster Caddesi’nde açtı. Yaratıcılığın ve inovasyonun merkezi olacak mağaza, şehrin kendine has bu bölgesinin sanatsal mirasıyla uyum içinde olacak. Gucci Wooster, markanın eklektik, yaratıcı ve bohem ruhunu yeni bir tecrübeyle sunmak üzere haritada seçtiği son yer. Bu yılın ilk döneminde Floransa’da açılan ve kendine has bir Floransa deneyimini 1337 yapımı İtalyan palazzosunun ev sahipliğinde yaşatan Gucci Gardenın ardından hayata geçen Gucci Wooster, en yeni Gucci koleksiyonlarını ve iş birliklerini her an keşfetmenizi sağlayan ve Gucci enerjisini yansıtan bir yaratıcılık merkezi.

gucci

Gucci Wooster, Gucci-Dapper Dan koleksiyonlarını diğer mağazalardan iki ay önce vitrine taşımasıyla da bir başka yeniliğe imza atmış olacak. 

Mekanın yeni duruşunun bir tamamlayıcısı olarak, Gucci burada müşterilere hizmet vermenin yepyeni ve özgün yollarını deneyecek. Benimsediği inivatif ekip yapısı sayesinde, mağazayı ziyarete gelen müşterilere bir grup marka elçisi yardımcı olacak. Bu “Gucci Bağlayıcıları”, temel odak noktaları müşterileri, markanın benzersiz hikayesine çeken hikaye anlatıcılar olacak.

Soho’nun sanatsal geçmişinin zengin kültürüne saygısının bir göstergesi olarak Gucci, zamanın ötesine geçmiş ikonlarla iş birlikleri gerçekleştiriyor.1980’lerin New York kulüp kültürünün ayrılmaz bir parçası ve Madonna’nın ilk dönem işlerinin bir kısmının yapımcısı olan John “Jellybean” Benitez’e Gucci Wooster’da kalıcı bir müzik kadrosu açılıyor. 

gucci

Mirası Soho’da başlayan ve devam eden Andy Warhol’un Interview Magazine’in kapağında Madonna’nın yer aldığı, tarihi 1985 Aralık Müzik Özel sayısı, sınırlı sayıda yeniden basılacak. Semt ahalisine daha yakından destek verebilmek adına Gucci ve Interview komşularına bu özel sayıda yer alma önerisinde bulundu. Bu sayıda Indochine, The Odeon, The Drawing Center, Raoul’s, SoHo Memory Project, Housing Works, New York Academy of Art, Judd Foundation ve benzeri çok sayıda yerli markanın reklamları yer alacak. Gucci Wooster işbirlikçileriyle gerçekleştirilen sohbetlere ise 5 Mayıs’tan itibaren Gucci’nin podcast kanalından ulaşabilirsiniz. 

Gucci Wooster Açılış Partisi

ETİKETLER: GUCCİ , GUCCİ WOOSTER , SOHO