06 Aralık 2017

Sıra Dışı Bir Yolculuk

17-11/29/gucci.jpg

Gucci’nin 2018 Cruise koleksiyonu, Alessandro Michele'nin hayalle gerçek arasındaki sıra dışı yolculuğunun renkli bir yansıması.

Alessandro Michele’nin kreatif direktörlük koltuğuna gelmesiyle her bir tasarımı arzu nesnesi haline gelen Gucci’nin zengin koleksiyonu İstinye Park mağazasında benzersiz bir alışveriş deneyimi yaşatıyor.

Her sezon yeni ama küçük hikayeler yazmaktansa, büyük hikayenin üzerine eklemekten yana olan Alessandro Michele, 2018 Cruise koleksiyonunda uzak diyarları çağrıştıran işaretlerin, sembollerin mesken tuttuğu, bitki ve hayvanlarla dolu bir bahçe kuruyor.

Kreatif direktör, “Benim dünyam bu. Kendi okyanusumda keşfederek yüzmek istiyorum” sözleriyle tasarımlarında gerçekliğin dinginliğine, yaratıcı hayal gücüyle meydan okuduğunu gösteriyor. Dünyasında kadın, erkek ayrımına yer vermeyen Michele, renkli, romantik, tarihi ve eklektik koleksiyonlarında iki cinsiyet için tek bir hikaye yaratıyor.

17-11/29/gucci-1.jpg

Ustalıkla şekillenmiş hardal tonlarındaki kapitone ceketi, arzu ettiğiniz herhangi bir atmosferde üzerinize giyip çıkmak yeterli. Biraz daha göz kamaştırmak istiyorsanız stilinize Uzak Doğu esintileri katmaya ne dersiniz? 2018 Cruise koleksiyonundaki kadife üzerine teker teker işlenmiş ejderha motifli elbise tam da bu stilin hikayesini anlatıyor.

Canlı renklerin hakim olduğu 2018 Cruise koleksiyonunda parıltılı elbiseler, vatkalı ceketler, yarasa kollarla 80’lere gönderme yapılırken, iri floral desenler ve pantolon ceket takımlarla da 70’lerin izi sürülüyor.

Hayvan motiflerinden vazgeçmeyen ve her koleksiyonunda bir öncekinden daha da çok yer veren Michele, bu koleksiyonunda da; uğurböceği, yusufçuk, çekirge, kelebek, arı, karınca, yarasa, sincap, rakun, kaplan, kurt ve kedileri kullanıyor.

Canlı renkleri yumuşak geçişlerle başkalaştırırken, birbirinden farklı renk skalalarını bir araya getirmekten de keyif alıyor. Bir yanda kırmızı, yeşil ve lilanın flört ettiği dantelli parçalar birbiriyle flört ederken bir yandan da lila ve şebboy pembelerinin dans ettiği gece elbiseleriyle renklerin gücünü ortaya koyuyor.

17-11/29/_guc1268.jpg

Çizginin Dışında

Michele’nin yarattığı erkek de daha renkli, sıra dışı, cesur ve özgürlüğünün peşinde. Erkek tasarımlarında ağırlık gösteren ekose ve oral desenli pantolon ceket takımlar; hem klasik hem de renkli olmak isteyen erkeklerin tercihi oluyor. Yeni bir “it” tasarım mı dediniz? Açık kahverengi kürk detaylarının bulunduğu yeşil pantolon ve ceket takımı bunun için en iddialı aday.

17-11/29/gucci-3.jpg

İkonlara Yeni Bakış

Birbirinden göz alıcı olan Gucci çantalar, koleksiyonda yenilenmiş halleriyle karşımıza çıkıyor. Bir klasik haline gelen Dionysus, GG Supreme veya süet modellerinde yeniden düzenleniyor ve çantanın her yeri kristallerle süsleniyor. Bir diğer klasik olan Sylvie de “metal mix” hareketinden etkileniyor. Koleksiyonun en yeni üyeleriyse Ophidia ve Totem adlı çantalar.

Efsanevi GG Marmont kayışıyla ört eden Ophidia, Michele'nin estetik anlayışının alışılmışın dışındaki ifadesi. Michele’nin hayvanlardan ve doğadan aldığı ilham Ottilia çantalarda gözler önüne seriliyor: Güve, kelebek, kabuklu böcekler ve tırtıl gibi birçok farklı, renkli böcek baskıları deri çantalara canlılık katıyor.

ETİKETLER: GUCCİ , 2018RESORT , İSTİNYE PARK