17 Şubat 2019

Simone Rocha'nın Gotik Perisi: Chloë Sevigny

YAZI: ZEYNEP GÜR

chloe sevigny

Fotoğraf: Getty Images Turkey 

Geçtiğimiz gün Londra Moda Haftası kapsamında gerçekleşen Simone Rocha 2019-20 Sonbahar/Kış defilesine, İngiliz it-girl Chloë Sevigny damgasını vurdu. Beyaz ipek ayrıntılarıyla bezeli, eterik bir tasarım içinde gördüğümüz Chloë Sevigny, şovdan hemen önce şunları söyledi: "Kendimi gotik prensesleri gibi hissediyorum, ya da bir çiçek perisi". 

Chloë Sevigny bu konuda haklı. Simone Rocha 2019-20 Sonbahar/Kış koleksiyonunda açığa çıkan gotik elementler ve ruhani meseleler, yeni nesil romantik akımının adeta moda dünyasındaki kronik yansımalarıydı. 

chloe sevigny

Fotoğraf: GoRunway 

Simone Rocha, İngiliz it-girl'ün ilk catwalk tecrübesi değildi elbette ki; Miu Miu Resort 2019 defilesinde Uma Thurman ve Kate Bosworth gibi ünlü isimlerle podyumda yürüyen başarılı oyuncu, Dolce & Gabbana 2005 yılında gerçekleşen Sonbahar/Kış defilesinde de ikonik bir 'catwalk' anına imza atmıştı.

Chloë Sevigny'nin de tabiriyle, defilelerin front-row'larında görünmek ya da podyumlarda yürümek favori hobilerinden biri olmasa da, Simone Rocha defilesi onun açısından bambaşka anlamlarla yüklüydü: "Simone benim sevdiğim bir arkadaşım olmasının yanında hayranlık duyduğum biri. Met Gala da dahil olmak üzere, gittiğim çoğu yerde onun tasarımlarını üzerimde taşıdım. Özellikle moda dünyasının güçlü kadınlarını destekliyorum. Dolayısıyla bana böyle bir teklifle geldiğinde, 'Neden olmasın?' dedim. Onun tasarımları dışarıda gördüklerinizin hiçbirine benzemiyor. Ve sizi sıra dışı hissetiriyor".

ETİKETLER: CHLOE SEVİGNY , 2019-20 SONBAHAR/KIŞ , LONDRA MODA HAFTASI , SİMONE ROCHA