08 Haziran 2018

Seyahat Stilinin En Cesur Parçası: Rimowa x Off-White

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

Off-White x Rimowa

Lüks Alman bavul markası Rimowa, yakın zaman önce işbirliği yaptığı ve adeta bir fenomen haline gelen Supreme bavullar ile adından sıkça söz ettirmişti. Marka geçtiğimiz gün, yeni bir iş ortaklığını duyurdu ve kalpleri aynı derecede çarptıracak bir isimle tasarım yolculuğuna çıktığını açıkladı. O isim: Virgil Abloh.

Off-White’ın kurucusu ve Louis Vuitton’un yaratıcı yönetmeni Virgil Abloh, marka için iki bavul tasarladı. Bavullar tipik Abloh tarzında olsalar da, tamamen şeffaf polikarbonattan yapılmalarına rağmen, tasarımcıya göre, ‘bavuldan daha çok sanat eseri’.

The Business of Fashion’a yaptığı açıklamada Abloh bavul için, ‘Kişiselleştirmenin 3.0’ı. Üzerine sadece baş harflerinizi koyarak değil, bavulun içindekilerle kendi kimliğinizi ortaya koyduğunuz bir kişiselleştirme ögesi’ dedi.

Off-White x Rimowa

Geçtiğimiz sezon, Helmut Lang, Céline ve Chanel gibi bir çok markada şeffaf tasarımlara aşina olsak da, Abloh’un bavuluyla, transparanlık yeni bir seviyeye çıkıyor. Aşırılar çağında yaşıyor olabiliriz ancak, hangimiz bavulumuzun içini topluma arz edecek kadar cesuruz ki?!

Alman markasının bir önceki işbirliği Supreme x Rimowa bavullar, 1600 dolardan satışa sunulmuştu. Ancak 25 Haziran’da satışa çıkacak Off-White x Rimova şeffaf bavullar için, henüz resmi bir fiyat açıklanmadı. Kesin olan tek şey, havalimanı güvenliğinden çok daha hızlı geçecekleri…

ETİKETLER: SUPREME X RİMOWA , OFF-WHİTE , VİRGİL ABLOH , OFF-WHTE X RİMOWA