23 Temmuz 2018

Serenay Sarıkaya'dan Kıyı Temizliği!

18-07/23/1531900799_serenay_sar__kaya__5_.jpg

Head&Shoulders, sularımızın kirliliği ile mücadeleye dikkat çekmek için Kilyos’ta kıyı temizleme etkinliği düzenledi. Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), CarrefourSA ve ÇEVKO’nun iş birliği ile düzenlenen etkinliğe Head&Shoulders marka yüzü Serenay Sarıkaya katıldı.

Kıyılardan toplanan plastiklerle Dünyanın İlk Geri Dönüştürülmüş Şampuan Şişesi'ne imza atan şampuan markası,projenin ikinci ayağında Kilyos’ta kıyı temizleme etkinliği düzenleyerek sularımızın kirliliğine dikkat çekti. Head&Shoulders’ın marka yüzü Serenay Sarıkaya’nın da destek verdiği etkinlikte Toplum Gönüllüsü gençler, CarrefourSA ve ÇEVKO yetkilileri yer aldı.

18-07/23/1531900791_serenay_sar__kaya__3_.jpg

Toplum Gönüllüsü gençler ile kıyıda atık toplayan, daha önce de yaptığı çevreci paylaşımlarla dikkat çeken Head&Shoulders’ın marka yüzü Serenay Sarıkaya, etkinlikteki “Head&Shoulders çok güzel bir hareket başlattı ve kıyılardan toplanan plastikler ile dünyanın ilk geri dönüştürülmüş şampuan şişesini üretti. Ben de bu hareketin bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyum. Kıyılarda ve denizlerde kirlenmeye sebep olan bu atıklara bir dur demek için bugün hepimiz burdayız...Plastik atık kirliliği çevremizin, bir sürü canlının ve bizlerinde hayatını tehlikeye atıyor. Eğer gerçekten güzel ve yaşanılabilir bir dünya istiyorsak doğamıza iyi bakmalı ve sahip çıkmalıyız...Siz de çevrenizde gördüğünüz, evinizde bulunan plastik atıkları toplayıp Head&Shoulders’ın plastik atık toplama ünitelerine bırakarak bize destek olabilirsiniz’’ açıklamasıyla heyecanını ifade etti.

18-07/23/1531900794_serenay_sar__kaya__4_.jpg

WWF’in yayınladığı plastik raporuna göre; Akdeniz’in açık sularını, deniz tabanını ve kıyılarını kirleten atıkların %95’i plastik ve bu atıkları oluşturan kaynak ülkelerin başında Türkiye yer alıyor. Avrupa’da yılda 60 Milyon ton plastik üretiliyor ve geri dönüştürülmüş plastikler, plastik talebinin sadece yüzde 6’sına denk geliyor. Bu hassasiyetten yola çıkarak sürdürülebilirliği iş süreçlerinin her aşamasına taşıyan P&G, her yıl yarım milyar saç bakım ürünü şişesini geri kazanılmış plastikten üretiyor. Ayrıca, P&G, 2018 yılının sonunda, Avrupa’daki şampuan şişesi üretiminin %20’sini, geri dönüştürülmüş plastiklerden karşılamayı hedefliyor. Bu sayede 500 milyondan fazla şişe geri dönüşüme kazandırılmış olacak.

ETİKETLER: SERENAY SARIKAYA , HEAD&SHOULDERS