F

18 Ocak 2019

Serbest Radikaller: H&M x Eytys Uniseks Koleksiyon

YAZI: ZEYNEP GÜR

h&m

H&M x Eytys güçlerini birleştirip cinsiyet ayrımını ortadan kaldıran ve serbest radikallere davet çıkaran bir kapsül koleksiyona imza atarsa... Eytsys'in esnek marka kimliği, dinamik yapısı ve dijital çağa ayak uyduran tavrı, H&M'in yıllara yayılan tecrübesi ve hassasiyetiyle birleşince, haliyle ezber bozan ve cinsiyet ayrımına meydan okuyan bir koleksiyon açığa çıkıyor.

h&m

Deri, süet ve pamuklu kanvas sneaker'ların, suni deri, naylon ve ham kot gibi malzemelerden üretilen ceketlerin ve serbest çağrışım yapan formların elastik bir ruh haline büründüğü koleksiyonun renk paletinde çam yeşili, sarı, bej, haki ve indigo gibi karakteristik renkler bulunuyor. 

Eytys'in kreatif direktörü Max Schiller'a göre: “Bu iş birliğiyle, H&M müşterisine, fonksiyonelliğin güzelliği ve stilin cinsiyeti aştığı kolay ve dayanıklı tasarım felsefemizi anlatmak istiyoruz. Koleksiyon tamamen oranlarla ilgili – bol silüetler ve kalın mimari ayakkabılarla oynayarak farklı bir unisex koleksiyon yaratıldı. Bu Eytys’in, güven, tutum ve bütünlüğü yükseltmek anlamına gelen 'genel' görünüm fikridir.”

H&M x Eytys kapsül koleksiyonu, 24 Ocak itibarıyla dünya genelinde seçili mağazalarda, Türkiye’de Zorlu ve İstinye Park’ta ve ayrıca online’da satışa sunulacak.

ETİKETLER: H&M , EYTYS , H&M X EYTYS , İŞ BİRLİĞİ