28 Mayıs 2010

Selma Aydemir

%100 doğal ürünlerle hazırlanan Blossom Village markasının doğuş hikayesini sahibinin sesinden Selma Aydemir'den dinliyoruz.


 

Blossom Village'in en önemli özellikleri nedir?

Blossom Village orijinal formülleri Afrika ve Güney Amerika'nın rafine edilmemiş organik katı yağları, bitki özleri, vitaminler, aloe vera, saf özyağlar ve dünyanın dört bir yanından özenle seçilmiş onarıcı ve besleyici yağlardan oluşuyor. Ürünlerin her biri %100 doğal. İçinde paraben, petrol türevi ürünler, suni renklendiriciler, sentetik kokular, GDO'lar (Genetiği Değiştirilmiş Organizma) yok.

Ürünlerin içeriğindeki hammaddeler, farklı kültürler tarafından yüzyıllardır güzellik, cilt bakımı ve sağlıklı yaşam için kullanılmakta. Örneğin, Blossom Village'in Peru'dan ithal ettiği ve hücre yenilenmesini hızlandırarak cildin esneklik kazanmasını sağlayan kakao yağı; Aztekler zamanında 'Tanrıların Yağı' olarak bilinir, cildi besleyip nemlendirmek amacıyla kullanılırdı. Bunun yanısıra Gana'dan temin edilen ve vitaminler bakımından zengin olan Karite (Shea) yağı da Orta Afrika yerlilerince güneşin yakıcı etkilerinden ciltlerini korumak ve nemli tutabilmek icin kullanılmıştır. 

 

Bu fikir nereden çıktı?

Önceleri geleneksel karışımlar ve kürler yapıp bunları çevremdekilerle paylaşırdım. Aldığım olumlu tepkiler ve sonuçlar beni otların, bitkilerin, ağaçların, ve bunlardan elde edilen yağların, suların ve kokuların dünyasına sürükledi. Varlığı insanoğlundan daha eski bir dünya… Amatör heyecanlarla başlayan bu süreç sonraları uzun araştırmalar, denemeler ve uzmanlarla oluşturulan bir ekip sayesinde bilimsel bir boyut kazanarak bugün keyifle kullanıp tazelendiğimiz Blossom Village ürünlerini doğurdu.

 

Burada tam olarak hagi ürün grupları satılıyor?

Ürün gamı içerisinde kozmetikler olarak her cilt tipine uygun nemlendiriciler, yoğun bakım kremleri, bitkisel tonikler, cilt bakım serumları, organik saf çiçek suları, güneş yağları, bitkisel sabunlar olup ayrıca bitkisel çaylar, yeşil çay ve aromatik çay çeşitleri bulunuyor.

 

Arkada bir de üretim laboratuarınız var. Süreç nasıl işliyor?

Blossom Village ürünlerini her zaman taze olarak tüketicinin kullanımına sunuyoruz. Raflardaki ürün azaldıkça takviyesi yapılıyor. Üretim, ambalajlama ve sunum tek çatı altında. Böylece müşterilerimiz aldıkları ürünün tüm aşamalarını görebilme olanağına sahip aslında.

 

Genelde bu tarz ürünlerde sertifika, izin ya da lisans gibi referanslar daha güven verir. Sizin ürenlerinizin dayandığı böyle bir nokta var mı?

Ürünlerimizde İngiltere'nin organik sertifikasyon kuruluşu olan Soil Association tarafından sıkı denetimler sonrasında sertifikalandırılan hammaddeler kullanılmaktadır. Blossom Village'da tüm ürün grupları için şu an organik sertifika başvurularını tamamlama aşamasındayız.

 

Ürünlerin ömrü ne kadar?

Blossom Village ürünleri kimyasallar içermediğinden raf ömürleri bir yıl ile sınırlı. Ürünlerin Almanya'da özel olarak üretilen ışığı kırıcı, parliament mavisi şişelerde ambalajlanarak bu süre boyunca sağlıklı kalmasına özen gösteriyoruz.


Başka hizmetleriniz de olacak mı yakın gelecekte?

Cihangir'deki dükkanımız mimarisi itibariyle atölye çalışmaları, masaj, güzellik ve bakım hizmetleri düzenlemeye çok uygun. Önümüzdeki aylarda müşterilerimiz kendi seçtikleri yağlardan karışımlar hazırlayayıp masaj hizmeti alabilecek. Aynı zamanda Pazar günleri ve hafta içi akşam saatlerinde düzenlenecek atölyelerde bitkiler, yağlar, bitki ve çiçek suları hakkında bilgi edinip kendi bakım ürünlerini yapabilecekler.

 

Mağazanın dışında satış yaptığınız yerler var mı?

Çiçeği burnunda bir firma olarak satışlarımızı öncelikle tek bir mağazadan yapmanın ve gelen müşterlerle birebir ilgilenerek bilgilendirmenin daha doğru olduğunu düşündük. Kısa zamanda web sitemizden de satışlarımız başlayacak.

 

-Barış Çakmakçı

İlgili Başlıklar