27 Kasım 2016

Şapka Çıkarttıran İşbirliği: AMI x SIDACTION

YAZI: CAN REMZİ ERGEN

Sadece gerçek arkadaşlar zor günlerinde sevdiklerinin yanlarında olurlar. Alexandre Mattiussi Fransızca’da arkadaş anlamına gelen AMI isimli markasını kurduğunda kimse şaşırmadı. Özellikle onu şahsen tanıyanlar daha doğru bir isim seçimi yapılamayacağını konuşuyorlardı. AMI kurulduğundan bugüne Paris Erkek Moda Haftası takvimine sevecen-cool bir tavır getirdi. Sadece tasarımları değil organize ettiği defileler de bunu gösterdi. Davetiyesi olmasa da şova gelen bütün herkesi ağırlamak için elinden geleni yapması onun katılımcı felsefesine bir gönderme. Şimdilerde bu katılımcı felsefenin ötesinde nasıl gerçek bir arkadaş olunabileceğinin mesajlarını veriyor.

amiANDAM sahibi Alexandre Mattiussi Sidaction ile birlikte ilk sosyal sorumluluk projesine imza atıyor

UNAIDS’in 2015 yılı raporuna göre bugün dünyada 36.7 Milyon kişi HIV ile yaşıyor. Bu kişilerden ne yazık ki sadece 18.2 milyonu antiretroviral terapiye ulaşabiliyor. 2015 yılının sonunda düşük ve orta gelirli ülkelerde AIDS için yapılan harcamalara bakıldığında rakamlar 19 Milyar Dolar’ı gösterirken, Birleşmiş Milletler raporu 2030 yılında AIDS ile savaşabilmek için 23.9 Milyar Dolara ihtiyaç olacağını öngörüyor. Konu ile ilgili çok fazla destek ve bağışa ihtiyaç varken Alexandre Mattiussi işbirliğinden şu şekilde bahsediyor: ''Bu hepimizin ortak sorumluluğu, bu hastalık hakkında daha hassas olmalı ve medikal araştırmaların yapılmasına destek olmalıyız. Hastalığa karşı sağlam bir cevap mekanizması geliştirebilmek için bunun hepimizin savaşı olduğunu fark etmemiz gerekiyor’’. AMI ve Sidaction işbirliği kapsamında Alexandre Mattiussi’nin meşhur kırmızı bereleri Sidaction yararına satılmaya başlandı. Tüm gelir Pierre Berge’nin de kurucu üyelerinden olduğu HIV/AIDS savaşçısı kuruma gidiyor.

ami2011'de kurulan marka bugün 300 satış noktasında alıcılarla buluşuyor

AMI markasını bilenler hemen anımsar, kırmızı bere Alexandre’ın çocukluk fetişi ve de markanın yapıtaşlarından biri. Kendisi için bu kadar özel olan bir şeyi başkalarıyla böylesine paylaşabilen gerçek bir arkadaşa şapka çıkartmaktan başka ne yapılırdı ki?

Kırmızı bere aracılığı ile siz de bu mücadeleye destek vermek istiyorsanız, Londra veya Paris’deki AMI mağazalarına uğrayabilir veya amiparis.com adresinden şapkanızı sipariş edebilirsiniz.

ETİKETLER: AMI , SIDACTION , ALEXANDRE MATTİUSSİ , PARİS