03 Mayıs 2010

Rosie Huntington-Whiteley

23 yaşındaki İngiliz model Rosie Huntington-Whiteley, 5 yıldır profesyonel olarak modellik yapıyor. Bu yıl Terry Richardson'ın ünlü Pirelli takvimi için fotoğrafladığı model, son zamanlarda kariyeri dışında kendine has giyim stili ile de büyüteç altında. Vogue Türkiye'nin Mayıs sayısında (s.108).

 

Stilini neler belirliyor?

Beğendiğim tasarımcıların giysilerini vintage parçalarla karıştırarak kendi stilimi yaratıyorum. Kolay, konforlu ama çarpıcı. Yani umarım öyledir.

 

Kendine özgü formüllerin var mı peki bunu yaparken?

Londra'nın havası özellikle gün boyu şehir içinde olacaksınız giyim stilinizi belirleyen ilk şey. Kat kat giyinmek işimi kolaylaştırıyor. Bir de çantamda taşıdığım babetler. Onların da hayat kurtardığını söylemeliyim. Hem yüksek topukları hem şehir turunu seviyorsanız, çantanız babetlerinizi alacak kadar büyük olmalı bayanlar.

 

Londra'nın stili nedir sana göre?

Geleneksel ve deneysel.

 

Peki en çok neyi seviyorsun bu şehirde?

En çok evimde olmayı seviyorum. Evim, rahatladığım, dinlendiğim aynı zamanda dünyada neler olup bittiğini takip ettiğim yer. İpeksi kaşmir süveterlerimi, koton pantolonlarla giyip keyif yapmaya bayılıyorum.

 

Stiline hayran olduğun isimler kimler?

Kate Moss her zaman iyi görünüyor, çünkü o üzerine çok düşünülmüş kombinasyonların kadını değil. Olduğu gibi, kendine has oluşu onu özel kılıyor.

 

 

-Zeynep Yapar

İlgili Başlıklar