10 Ağustos 2016

Romantik Cool Freja Beha Erichsen ile H&M Studio Üzerine

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Paris Moda Haftası'nın en ilgi gören defilelerinden biri H&M Studio Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonuydu. 8 Eylül’den itibaren dünya genelinde seçili 200 mağazada yer alacak koleksiyonu, vitrinlerde yerini almadan önce Danimarkalı model Freja Beha Erichsen ile keşfe çıktık.

H&M Studio

H&M Kreatif Direktörü Ann Sofie Johansson'ın, kadının gücü ile ilgili bir çalışma olduğunu vurguladığı H&M Studio koleksiyonunda, romantik ve folklorik öğelere göndermede bulunan yeni bir kadınsılık hakim. H&M Studio kadını için hem yüksek modaya atıfta bulunan soylu, hem de ayakları yere basan güçlü bir kadın diyebiliriz. Sonbahar/Kış 2016 kampanyasının yüzü olan Freja Beha Erichsen, bu tanıma en uygun modellerden biri. Defileyi Paris'te izleyen Erichsen, Bourse de Commerce'de tanıtılan koleksiyonu görünce büyülenmiş. Daha podyumda bütün tasarımları üzerinde hayal edebildiğini söyleyen Erichsen'a göre H&M Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonu özgüven üzerine kurulu.

"Ben her zaman doğal güzellikten yanayım. Sakin çizgiler, basit silüetler ve pratik parçalar tercihim.diyen Erichsen'ın koleksiyondaki favori parçaları da tahmin edebileceğiniz üzere hem feminen, hem maskülen bir silüet çizen büyük beden ceketler ve kabanlar. 

H&M Studio

O, genel olarak sadık bir H&M müşterisi. Gardırobunun büyük bir bölümünü oluşturan basic ve basit tişörtleri çoğunlukla H&M'de bulabilidiğini anlatan Erichsen, sadeliği ön planda tutanlar için H&M'i işaret ediyor.

H&M Studio 2016-17 Sonbahar/Kış Koleksiyonu

Meraklısına not: Moda severlere limitli sayıda sunulan bu çok özel koleksiyon, Türkiye’de ise sadece İstinye Park, Zorlu, Ankara CEPA ve İzmir Mavi Bahçe H&M mağazalarında satışa sunulacaktır.

ETİKETLER: H&M , H&M STUDİO , FREJA BEHA ERİCHSEN , ANN SOFİE JOHANSSON