10 Ağustos 2020

Roma'nın Sonsuz İhtişamı ve Estetiği: Bvlgari Baracko

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

20-07/21/bulgari-ignasi-aw.png

Roma’nın sonsuz ihtişamı ve güzelliği, renkli ve olağanüstü yüksek mücevherciliğe ilham oluyor. Romalı mücevher markası Bvlgari, Barocko ile yaşamı ve güzelliği kutluyor.

Bvlgari bu yeni ve çok özel koleksiyonda vermek istediği umut ve iyimserlik mesajlarını canlı renklerle, olağandışı ışık efektleriyle, fantastik şekillerle ve zarif detaylarla yansıtırken aynı zamanda neşe ve mutluluk duygularını da uyandırmak ve hatta bu duyguları tüm dünya yaymak istiyor.

Adından da anlaşılacağı üzere, Roma’nın Barok sanatının ve mimarisinin sınırsız ve muhteşem etkisi, Bvlgari’nin cesur ve cüretkâr koleksiyonu Barocko’da buluşuyor.

20-07/21/266273w.jpg

Lorenzo Bernini’nin Dört Nehir Çeşmesi'nden Francesco Borromini’nin Agone'deki Sant'Agnese kilisesine, Palatino tepesindeki Horti Farnesiani’ye ve Castel Sant'Angelo'nun tepesinde bulunan Başmelek Mikail'in bronz heykeline kadar Roma'nın pek çok Barok kent simgesi, Barocko yüksek mücevhercilik koleksiyonuna ihtişam ve zarafetiyle damga vuruyor.

Barok dönemin kıvrımlı çizgileri, seksi şekilleri, çetrefilli karmaşıklık ve akla hayale sığmayacak büyüleme ile tanımlananabilecek ikonik estetiği, Bvlgari’in çağdaş ve deneysel filtresinden geçerek yeniden tasarlanıyor ve görkemli, çok amaçlı kullanım sağlayan kreasyonlarıyla yüksek mücevhercilik tasarımı ve üretimi kuralları adeta yeniden yazılıyor.

Bvlgari’nin güzellik, pozitiflik ve neşeye olan sonsuz bağlılığının sembolleri olarak ahenk, zarafet ve güzellik; Barocko'nun koleksiyonunda hayat buluyor. 

Meraklısına not: Koleksiyonla birlikte Bvlgari yüksek mücevhercilik deneyimini bir üst seviyeye de taşıyor. Romalı mücevher evi, müşterilerine ilk defa en son yüksek mücevhercilik koleksiyonuna ayrıcalıklı erişim olanağı sunuyor. Lükse yenilikçi bir yaklaşım getiren, "Barocko" uygulaması ile müşteriler, mücevherleri detaylı inceleyip, satın alma seçeneklerine sahip oluyorlar.

ETİKETLER: BULGARİ , MÜCEVHER , AKSESUAR , BVLGARİ , BVLGARİ BARACKO